Prvý domáci zápas kvalifikácie play-off zvládla lepšie domáca Dukla Trenčín

Dátum pridania:

TRENČÍN. Dnes sa pod hradom Matúša Čáka Trenčianskeho začalo hokejové play-off Tipos Extraligy. Tentokrát sa systém zápasov rozdelil na dve časti. Priamo do štvrťfinále postúpilo prvých 6 mužstiev. Ďalšie štyri mužstvá si zahrajú osemfinále. Medzi nimi aj domáca Dukla Trenčín, ktorej postup medzi najlepších šesť mužstiev ušiel iba o kúsok. Vojaci z Trenčína si zmerajú sily s Banskou Bystricou.

Doterajšie zápasy oboch mužstiev v tejto sezóne: 6.12.2020 Bystrica – Dukla 1:5, 15.12.2020 Dukla – Bystrica 1:2, 5.2.2021 Dukla – Bystrica 3:4, 14.3.2021 Bystrica – Dukla 6:3

Úvodná tretina sa niesla od úvodných minút v bojovnej, ale férovej atmosfére. Napriek tomu však došlo aj k zraneniam, nasadenie k play-off patrí. V 10. min došlo pred bránkou domácich k chybe a Bystričania skórovali. Gól však pre posunutie bránky musel overiť až videorozhodca, Ihnačák 0:1. Pred koncom tretiny sa výraznejšie dostali do tlaku aj Trenčania, ale druhý gól strieľali Bystričania, 19. min Mlynarovič 0:2. Druhá tretina sa tiež niesla v podobnom štýle, ako tá prvá. Najskôr chytil bankár Valent vyloženú šancu hostí, aby v 24. min. udreli domáci, Paukovček 1:2. Dlhé minúty gól nepadol, až v tretej tretine. A padol do siete banskobystrického brankára Belanyiho, 46. min Berisha 2:2. Hostia sa vrátili do vedenia v 47. min gólom Faško-Rudáša v presilovej hre, 2:3. V 51. min sa opäť tešili domáci v presilovke, 2+2 min za vysokú hokejku so zranením, sa presadil do poloprázdnej bránky Kukuča 3:3. Takýmto výsledkom sa skončil aj riadny hrací čas a nasledovalo predĺženie a následne aj samostatné nájazdy, kde sa vyznamenal domáci brankár Valent.

DUKLA TRENČÍN – HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:3sn (0:2, 1:0, 2:1) stav série 1:0

GÓLY: 24. min Paukovček (Rajnoha), 46. min Berisha (Ilenčík, Kettunen), 51. min Kukuča (Reddick) – 10. min Ihnačák (Ďatelinka, Faško-Rudáš), 19. min Mlynarovič (Breton, Vašaš), 47. min Faško-Rudáš (Breton, Cardwell)

ÚVODNÉ ZOSTAVY:

DUKLA TRENČÍN: Valent, Karjalainen – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha – Sádecký, Paukovček, Hecl – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Berisha, Reddick, Kettunen – Krajč, Švec, Sojčík – Ferényi

HC 05 BANSKÁ BYSTRICA: Belányi, Gajan – Crevier-Morin, Breton, Ďatelinka, Cardwell, Jago, Bdžoch, Sojka, Žiak – Faško-Rudáš, Ihnačák, Lamper – Vašaš, Mlynarovič, Melcher – D´Aoust, Sloboda, Kriška – Výhonský, Tamáši, Kabáč

ROZHODCOVIA: Novák, Stano – D. Konc ml., Kacej

TOP články za 7 dní

Podobné články

Polícia priblížila priebeh nedávnej dopravnej nehody v Novej Dubnici

NOVÁ DUBNICA. Dňa 30. 04. 2024 v čase približne...

Mesto Trenčianske Teplice vyhlásilo verejnú obchodnú súťaž na odpredaj bytového domu s pozemkom

TRENČIANSKE TEPLICE. Mesto Trenčianske Teplice vyhlásilo verejnú obchodnú súťaž...