TRENČÍN. Dukla má za sebou zaujímavú sériu. Podarilo sa im zvíťaziť v štyroch zápasoch z piatich a mužstvo sa tak naladilo na pozitívnu vlnu so ziskom 11 bodov. Dnes domácich čakalo tradičné derby. Plné tribúny neboli, ale hokej musel baviť.

Zámorské posily, bratia Shoreovci, ktorí sa osvedčili a kolektívu pomohli, mužstvo opustili a vrátili sa do USA. Tréner Ján Pardavý posilnil obranu o obrancu Vojtecha Zeleňáka, ktorý sa nepresadil v Michalovciach. Brankársku dvojicu bude tvoriť Michal Valent a Kanaďan La Couvee, dnes ešte s mladým Opatovským. Po zraneniach sa vrátili Paukovček a Sádecký.

V prvej tretine sa hral vyrovnaný hokej. Prvý gól zaznamenal Slovanista Bačík v 8. min 0:1. Po tomto góle Dukla zabrala a gólmi Aldersona 13. min a Kettunena 15. min skóre otočila 2:1. Druhá časť hry sa niesla v nasadení oboch mužstiev. Skóre otvoril pekným individuálnym prienikom v 26. min Rajnoha 3:1. Prakticky z protiútoku Valent vychytal čistú šancu Slovanistov. Potom Dukla zavrela Slovan pred ich bránku a gól visel na vlásku, nepadol však. Vyústilo to až do oddychového času pre Slovan. Napriek presilovkám gól už nepadol. Tretia tretina sa niesla v bojovom, ale opatrnom tempe. Fanúšikov Trenčína potešil v 48. min Hecl 4:1. Slovanisti sa snažili v presilovkách zápas zdramatizovať, čo sa im však nepodarilo.

DUKLA TRENČÍN: Valent, Š. Opatovský – Lemcke, Ackered, T. Bokroš, Starosta, Zeleňák, E. Švec, Rajnoha – Alderson, Kettunen, Okuliar – Sádecký, L. Paukovček, M. Hecl – M.Valach, Rehuš, Bezúch – Kukuča, J. Švec, Ferényi

HC SLOVAN BRATISLAVA: Makarov, Parks – Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Bačík, J. Valach, Lee, Škultéty, Jasenec – Studenič, Kytnár, Ranford – O´Donnell, Harris, R. Gašpar – J. Sukeľ, Urbánek, Zigo – Kundrík, Bortňák, S. Petráš

ROZHODCOVIA: T. Orolín, Žák – Durmis, D. Konc ml.

DUKLA TRENČÍN – SLOVAN BRATISLAVA 4:1 (2:1, 1:0, 1:0 )

12′  Alderson (Lemcke / Okuliar), 15′  Kettunen (Alderson / Okuliar), 26′  Rajnoha (Sádecký), 48′  Hecl (Sádecký) – 8  Bačík (Gašpar / O´Donnell)