Dátum pridania:

DUBNICA NAD VÁHOM. Zverenci trénera Petra Jakuša odštartovali barážový dvojzápasový súboj s účastníkom I. ligy FC Nitra o miestenku v najvyššej slovenskej súťaži. FK Dubnica nad Váhom získala na úvod výhodu domáceho prostredia. Hľadisko futbalového štadióna bolo divákmi zaplnené viac ako v poslednom zápase a tí hnali svojich miláčikov dopredu.

Hneď v úvode stretnutia mali šancu na strelenie úvodného gólu Nitrania, keď domáci vykopávali loptu v poslednej chvíli z bránkovej čiary, keď brankár Digaňa bol už prekonaný. Potom pokračovala pomerne vyrovnaná hra väčšinou medzi šestnástkami. Mužstvá si dávali pozor na zbytočné chyby. Miernu streleckú prevahu mali Corgoni, strely však väčšinou smerovali mimo bránu. V prvom polčase sa počet vážnejších šancí pomerne vyrovnal.

Druhý polčas Dubničania ožili a snažili sa tlačiť na bránu súpera. Pramenili z toho fauly okolo šestnástky Nitry. Šance Dubničanov však neboli využité. Hra sa páčila aj trénerovi FK Dubnica nV. Petrovi Jakušovi, keď viackrát hecoval zaplnené tribúny dubnického štadióna. Posledných desať minút patrilo Dubničanom. V 85. min sa z toho zrodila asi najväčšia šanca domácich, Janco sa pretlačil cez obranu hostí a ani na dvakrát neprekonal brankára FC Nitra Šípoša. Lopta tak pred 2496 divákmi do siete nezapadla a zápas sa skončil bez gólov. V piatok 17.7.2020 cestuje FK Dubnica nV. do Nitry a šance oboch mužstiev sú 50 – 50, aj keď výhodu domáceho prostredia budú mať zverenci trénera Ivana Galáda.

FK Dubnica nad Váhom – FC Nitra 0:0 (0:0)

FK DUBNICA NAD VÁHOM: Digaňa – Švec, Štefánek, Václav, Janček, Pleva, Jakúbek, Bilovský (68. Levai), Čurik (75. Janco), Dávidík, Kuzma. Tréner: Peter Jakuš

FC NITRA: Šípoš – Kóša, Faško, De Jesus Nascimento (89. Hambálek), Fabiš (46. Šefčík), Magda, Chobot (81. Vrábel), Podhorin, Kuník, Niemchaninov, Ristovski. Tréner: Ivan Galád

TOP články za 7 dní

Podobné články

V Trenčianskej Teplej sa konalo dôležité stretnutie ohľadom riešenia križovatky v centre obce

TRENČIANSKA TEPLÁ. Včera sa na pôde Obecného úradu v...

Oslobodenie Trenčianskej Teplej si pripomenuli aj po sedemdesiatich deviatich rokoch

TRENČIANSKA TEPLÁ. Obecný úrad Trenčianska Teplá a Regionálna organizácia...