TRENČIANSKA TEPLÁ. Spojená škola internátna pre zdravotne znevýhodnené deti s mentálnym postihnutím a autizmom poriadala v piatok pre rodičov a obec benefičný program, v ktorom vystúpili deti a pedagógovia školy. Každoročne na konci programu sa vyberá dobrovoľný príspevok. Používa sa napr. na HIPOTERAPIU.Tento rok sme sa s deťmi rozhodli, že príspevok darujeme mestu PREŠOV.

Cesta do rozprávky

Zdravotne znevýhodnené deti a žiaci s mentálnym postihnutím spoločne so svojimi pedagógmi, každoročne pripravujú program pre rodičov, občanov obce Trenčianska Teplá, pre príbuzných a priateľov školy. Pásmo je rámcované vždy nejakým motívov. Program uvádzajú vždy dvaja pedagógovia.

Tento školský rok začali a následne pripravili vystúpenie s rozprávkovým motívom „Cesta do rozprávky“. Pýtali sa: „Koľko dobra sa zmestí do malej krabičky, ktorú zabalili žiaci školy, ako dekoráciu školy.“

„Pôvodne sme chceli po vystúpení do tej krabičky vyzberať dobrovoľný príspevok od obecenstva a slúžil by pre rozvoj voľnočasových aktivít detí na hipoterapiu resp. na nejaký výlet. Na pódiu, nakoľko sme v rozprávke, sme mali nachystanú veľkú krabicu plnú darčekov- výrobkov detí s dopomocou pedagógov (z keramiky- srdiečkové svietniky, levandulové vrecká, vianočné vence), ktorými počas vystúpenia detí a žiakov, deti s pedagógmi obdarovali ľudí s dobrým srdiečkom, ktorí počas roka 2019 pomáhali škole ( napr. zadarmo fotili naše vystúpenia, natáčali vystúpenia, pripravili deťom školy guláš k MDD, vianočnú kapustnicu, darovali deťom mikulášske darčeky, zakúpili špeciálne učebné pomôcky, darovali finančnú hotovosť),“ uviedla Eva Ševčíková, riaditeľka Spojenej školy internátnej pre zdravotne znevýhodnené deti s mentálnym postihnutím a autizmom.

Hlavnú myšlienku koncertu zmenili

Do krabičky, ….(CITUJEME ZO ZÁVERU BENEFIČNÉHO PROGRAMU, VETY RIADITEĽKY(T) A ZÁSTUPKYNE(E)).

E: Moja zázračná krabica darčekov je prázdna. Obdarovali sme ľudí dobrej vôle. A ešte je toľko ľudí, ktorí nemajú šťastie že dostanú na Vianoce darčeky…

T: Evka, a je mnoho ľudí v meste Prešov, ktorí zažijú smutné Vianoce, pretože nebudú ani vo svojich príbytkoch.

E: Pamätáš, keď sme začali pred mesiacom pripravovať tento benefičný program, chceli sme podporiť dobrovoľným príspevkom naše deti, tak ako to robíme každoročne.

T: Ale v tomto období Vianoc, po tragédii ktorá sa stala v Prešove, by sme chceli dobrovoľný príspevok darovať práve týmto ľuďom. Peniaze, ktoré budú dnes vyzbierané, budú cez účet Združenia pre pomoc mentálne postihnutým deťom pri našej škole prevedené na účet, ktorý zriadilo mesto Prešov.

Príspevok z benefičného programu „Cesta do rozprávky“, z vystúpenia žiakov Spojenej školy internátnej v Trenčianskej Teplej, bude v pondelok 16.12. 2019 zaslaný mestu PREŠOV. Deti s mentálnym postihnutím ho darujú občanom postihnutým výbuchom plynu. Celkovo sa podarilo vyzbierať 583,80 €.

Viac foto: https://szsitrtepla.edupage.org/album/#gallery/313

Aktualizácia: Po spočítaní všetkých financií, ktoré prišli aj na účet školy, sa podarilo vyzbierať 703,80 EUR, ktoré budú čoskoro odoslané na účet Mesta Prešov.

Autor foto: Michal Krúpa