NOVÁ DUBNICA. Od 1.7.2023 pristúpilo Mesto Nová Dubnica k radikálnemu kroku a dodávky parkujúce prakticky kdekoľvek v meste presmerovalo na tri odstavné parkovacie plochy. Samospráva chce podľa primátora mesta Nová Dubnica Petra Marušinca týmto spôsobom racionalizovať parkovanie v meste.
Na miestach, kde spomínané dodávky po novom musia parkovať však predtým stávali vozidlá napríklad majitelia bytov, ktorým sa uvedené opatrenie nepáči a niektorí pristúpili aj k zberu podpisov pod petíciu. Nespokojnosť sme zachytili aj na sociálnych sieťach a rozhodli sme sa s daným problémom konfrontovať vedenie mesta. Stanovisko primátora prinášame v priloženej reportáži.


