V Košeckom Podhradí sú hrdí na mladú úspešnú športovkyňu a majsterku Slovenska

Dátum pridania:

KOŠECKÉ PODHRADIE. V každej obci alebo meste sú hrdí na svoje osobnosti, či rodákov, ktorí v týchto samosprávach niekedy žili a propagovali ich nielen doma, ale dokonca aj na celom svete. Niekedy sú to učitelia, umelci, dokonca kedysi aj významní politici, ktorí sa zaslúžili o našu svojbytnosť. Určite do tejto skupiny patria aj úspešní športovci a zdá sa, že práve jedna takáto osobnosť rastie v obci pod Košeckým hradom.

Volá sa Sofia Ungerová a už v mládežníckych kategóriách patrí medzi najlepšie športovkyne v oblasti cyklistiky na Slovensku. Venuje sa horskej cyklistike, cyklokrosu a aj cestnej cyklistike. Práve v cestnej cyklistike ešte v roku 2021 získala Sofia titul majsterky Slovenska v časovke jednotlivcov. Kadetky mali na programe deväť a pol kilometra. Ich trať viedla z obce Tajná pri Vrábľoch smerom na obec Nevidzany, pričom tesne pred nimi sa otočili a mierili späť do Tajnej. Sofia Ungerová sa po majstrovskej časovke v Tajnej stala aj víťazkou boja proti chronometru v Kláštore pod Znievom a predtým ešte v Lovči. V kategórii kadetiek bola najrýchlejšia Sofia aj v cyklokrose, keď koncom minulého roka získala titul Majsterky Slovenska v drese Slávie Trenčín. Na bicykli strávila spolu menej ako šestnásť minút a bola jedinou kadetkou, ktorej sa to podarilo. 13. decembra 2021 na šamorínskom okruhu štartovalo jedenásť pretekáriek a organizátori pre nich pripravili porciu dvoch kôl. Absolvovali tak päť kilometrov.

To, že si ju v obci odkiaľ pochádza vážia, dokázali aj počas včerajšieho plánovaného rokovania Obecného zastupiteľstva obce Košecké Podhradie, ktoré sa konalo v budove Domu kultúry vo Veľkom Košeckom Podhradí. Sofia sa slávnostne podpísala do obecnej kroniky a starosta Rastislav Čepák jej venoval šek na podporu jej športovej kariéry.

TOP články za 7 dní

Podobné články

V Novej Dubnici sa uskutočnili plavecké preteky žiakov základných škôl

NOVÁ DUBNICA. Na pôde Mestskej plavárne v Novej Dubnici...

Turisti z Trenčianskeho kraja vyhodnotili minuloročnú činnosť a úspechy

TRENČÍN. Trenčiansky región má v súčasnosti 28 oblastných turistických klubov,...

V Novej Dubnici sa uskutočnili Saleziánske majstrovstvá Slovenska v hokejbale v kategórii U15

NOVÁ DUBNICA. Počas víkendu, od 12. do 14. apríla...