Trenčín rozstrieľal doma Detvu a nadelil jej osmičku

Dátum pridania:

TRENČÍN. Posledný domáci zápas s odvekým rivalom s Bratislavy Trenčanom nevyšiel a s jedným inkasovaným gólom prišli o všetky tri body. Zverenci trénerskej trojice – Ján Pardavý, Branko Radivojevič a Peter Frühauf si však dokonale napravili chuť v maďarskom Miškovci, kde zvíťazili vysoko 7:3.

Dnešnému súperovi Trenčína z Detvy sa v posledných zápasoch mimoriadne darilo a v posledných šiestich zápasoch zaznamenali plný bodový zisk. V tejto sezóne sa oba kluby stretli dvakrát, keď Dukla doma zvíťazila v prvom kole 5:2 a naopak v Detve sa Trenčanom nedarilo a podľahli 1:4.

Trenčania sa do Detvy obuli zhurta a už v prvej minúte bolo 1:0, gól strieľal Hecl. Trenčianska víchrica sfúkla Detvu v druhej časti tretiny aj ďalšími troma gólmi, dvoma v presilovkách. Góly strieľali v 13. min Bezúch 2:0, Berisha 3:0 a v 14. min. Sádecký 4:0. Prvá časť hry sa niesla v plnom nasadení oboch mužstiev, Dukla však dominovala vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene tretinu vyhrala.

Druhá časť hry sa od začiatku nelíšila od tej prvej. Dukla sa tlačila do bránky hostí, z čoho vznikali šance. V 25. min jednu z nich premenil Okuliar, 5:0. To už tréner hostí Ernest Bokroš nevydržal a striedal brankárov. Sholla vymenil Petrík. Hostia sa dostali k slovu až počas vylúčenia Šveca a gól strelil v 28. min 5:1. Detvania sa radovali iba sekundy. V tej istej minúte ich schladil Paukovček 6:1. Gólové hody pokračovali ďalej a opäť presilovku využila Dukla, 37. min Ackered 7:1. V 39. min ušiel do samostatného nájazdu počas oslabenia Valach a bolo 8:1. Hosťom tiekli nervy a vznikla z toho pred koncom tretiny hromadná bitka. Tretia tretina bola bojovná, gól však už nepadol.

HK DUKLA TRENČÍN – HC 07 DETVA 8:1 (4:0, 4:1, 0:0)

GÓLY: 1. min Hecl (Paukovček, Lemcke), 13. min Bezúch (Valach, Paukovček), 13. min Berisha (Chromiak, Rehuš), 14. min Sádecký, 25. min Okuliar (Chromiak, Kettunen) 28. min Paukovček (Hecl,Rajnoha), 37. min Ackered (Hecl), 39. min Valach (Berisha) – 28. min Čacho (Cox)

ÚVODNÉ ZOSTAVY:

DUKLA TRENČÍN: Valent, LaCouvee – Lemcke, Ackered, Rehuš, E. Švec, Ilenčík, Rajnoha, Urban – Hecl, Paukovček, Bezúch – Okuliar, Kettunen, Chromiak – Valach, Reddick, Berisha – Sádecký, J. Švec, Krajč – Kukuča

HC 07 DETVA: Petrík, Sholl – Lalík, Lyle, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Rymsha, O.Turan, Korím – Ščurko, V. Fekiač, Ľupták – Charbonneau, Čacho, Cox – Downing, P. Valent, Curry – Magdolen, T. Klíma, Žilka

ROZHODCOVIA: Žák, Orolín – Durmis, Šoltés