Trenčianska Dukla predviedla obrat a pokorila HC Košice v dôležitom zápase 3:1

Dátum pridania:

TRENČÍN. Dukla Trenčín hrá v posledných zápasoch ako na hojdačke. V snahe o prebojovanie sa do prvej šestky Trenčania víťazili jeden zápas za druhým. Prišla však kríza a nevyšiel najmä zápas v Detve, kedy Dukla podľahla 2:5 a tým sa strata zvýšila. Dukla mala pred Košicami jednobodový náskok a dnešný zápas mohol veľa napovedať o vyšších priečkach tabuľky.

Už od prvých minút to bol bojovný zápas a nechýbali ani roztržky. Už v prvej minúte mohli ísť hostia do vedenia, keď Duklu zachránila žrďka brankára Karjalainena, po nešťastnom odraze pred bránkou. Trenčínu sa nátlaková hra nedarila. Dokonca pri vlastnej presilovke v 8. min zo samostatného nájazdu domáci kapitulovali, Chovan 0:1. Napriek snahe oboch mužstiev, gól v prvej tretine už nepadol. V druhej časti bolo vidieť podobný štýl hry, ako v prvej. Výborné zákroky aj v presilovkách predviedol domáci brankár Karjalainen. Nezaostal však ani hosťujúci Vay. Dukle sa predsa len podarilo vyrovnať. Po schrumáži pred brankárom Vayom dorazil v 43. min Kukuča. Že išlo o dôležité body bolo zjavné po celý zápas. Košičania zahodili obrovskú šancu, keď puk tancoval na bránkovej čiare a prišiel trest takmer okamžite na opačnej strane. Po nádhernej strele Okuliara bolo v 51. minúte 2:1. Šance sa striedali, Dukla však mala viac vyloženejšie a jednu z nich premenil v 55. min Sojčík 3:1.

DUKLA TRENČÍN – HC Košice : (0:1, 0:0, 3:0)

GÓLY: 43. min Kukuča (Kettunen, Rehuš), 51. min Okuliar (E. Švec), 55. min Sojčík (J. Švec) – 8. min Chovan

ÚVODNÉ ZOSTAVY:

DUKLA TRENČÍN: Karjalainen, Gabriš – Lemcke, Ackered, E. Švec, Starosta, Bokroš, Rajnoha, Devine – Sádecký, Paukovček, Hecl – Berisha, Reddick, Okuliar – Kettunen, Rehuš, Sojčík – Chromiak, J. Švec, Krajč – Kukuča

HC KOŠICE: Vay, Riečický – Baránek, Pavlin, Růžička, Nemčík, Deyl, Slovák, Krasničan, Michalčin – Klhůfek, Michal Chovan, Reway – Milý, Mráz, Belluš – Poirier, Eliáš, Jacobs – Jokeľ, Havrila, Frič

ROZHODCOVIA: Fridrich, D. Konc st. – Synek, Durmis – videorozhodca Beniač

TOP články za 7 dní

Podobné články

Polícia priblížila priebeh nedávnej dopravnej nehody v Novej Dubnici

NOVÁ DUBNICA. Dňa 30. 04. 2024 v čase približne...

Mesto Trenčianske Teplice vyhlásilo verejnú obchodnú súťaž na odpredaj bytového domu s pozemkom

TRENČIANSKE TEPLICE. Mesto Trenčianske Teplice vyhlásilo verejnú obchodnú súťaž...