Trenčianska Dukla porazila B. Bystricu aj v druhom zápase a vedie 2:0 na zápasy

Dátum pridania:

TRENČÍN. Dnes sa v Trenčíne odohral druhý zápas kvalifikácie play-off Tipos Extraligy. Vojaci z Trenčína si po včerajšom úspechu zmerali sily opäť s Banskou Bystricou.

Doterajšie zápasy oboch mužstiev v tejto sezóne: 6.12.2020 Bystrica – Dukla 1:5, 15.12.2020 Dukla – Bystrica 1:2, 5.2.2021 Dukla – Bystrica 3:4, 14.3.2021 Bystrica – Dukla 6:3, Play-off: 24.3.2021 Dukla – Bystrica 4:3sn

Prvá časť hry bola viac v podaní domácej Dukly. Nátlaková hra Trenčanom robila hosťom problémy, gól však nepadol. Puk sa dostal do brány počas presilovky Bystričanov, nebol však uznaný pre posunutie bránky. Práve v týchto chvíľach druhej polovice tretiny si hostia vytvárali príležitosti v presilovkách. Druhá tretina sa začala pre domácich excelentne, keď už v 42 sekunde skóroval Sojčík, 1:0. V ďalšej časti hry sa množili najmä oslabenia, viac na domácej strane. Viackrát predviedol svoje umenie, tak ako včera, brankár Valent. Ďalší gól padol až v tretej tretine a presadili sa opäť domáci. Pred poloprázdnou bránkou sa v 44. min najlepšie zorientoval Rehuš a bolo 2:0. Skóre vydržalo iba pár sekúnd a Dukla opäť trestala rozhodenú Banskú Bystricu, Berisha 3:0. Gólostroj Dukly sa nezastavil a v presilovej hre brankára Belányiho prestrelil v 50. min opäť Rehuš, 4:0. Čestný úspech zaznamenali aj Bystričania. V 58. min sa v presilovej hre presadil strelou Faško-Rudáš.

DUKLA TRENČÍN – HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:1 (0:0, 1:0, 3:1) stav série 2:0

GÓLY: 21. min Sojčík (Paukovček, Sádecký), 44. min (Jalasvaara, Kukuča) 44. min Berisha (Švec), 50. min Rehuš (Kettunen, Bokroš) – 58. min Faško-Rudáš (Breton, Ihnačák)

ÚVODNÉ ZOSTAVY:

DUKLA TRENČÍN: Valent, Karjalainen – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha – Sádecký, Paukovček, Sojčík – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Berisha, Švec, Kettunen – Devine, Ferényi, Krajč – Krajčovič

HC 05 Banská Bystrica: Belányi, Gajan – Crevier-Morin, Breton, Ďatelinka, Cardwell, Jago, Bdžoch, Žiak – Faško-Rudáš, Ihnačák, Sukeľ – Vašaš, Mlynarovič, Melcher – D’Aoust, Sojka, Kriška – Výhonský, Tamáši, Kabáč

ROZHODCOVIA: Snášel, Müllner – Gegáň, Bogdan