Súboj Dukly Trenčín a Slovana Bratislava rozhodli až samostatné nájazdy

Dátum pridania:

TRENČÍN. Pod hradom Matúša Čáka Trenčianskeho sa dnes odohral ďalší zápas dvoch tradičných rivalov. Dukla Trenčín sa iba tesne o skóre nachádzala na šiestej priečke tabuľky, ktorá zabezpečuje priamy vstup do štvrťfinále play-off Tipos Extraligy. Slovanisti zasa stále bojujú o celkovo prvé miesto po základnej časti, keď na lídra z Popradu strácali iba 4 body.

Úvodné minúty prvej tretiny boli v znamení obojstranne útočnej hry. Nechýbali ani ostré zákroky. V druhej polovici prvej časti padol už aj prvý gól. Vsietila ho domáca Dukla v hre 4:4. V 13. min sa presadil Okuliar, 1:0. Takým výsledkom odchádzali hráči aj do kabíny. Druhá časť hry mala podobný ráz ako tá prvá. Najskôr sa však presadili Slovanisti. Opäť v pomere hráčov 4:4 domáci brankár Karjalainen neudržal strelu od modrej čiary a do prázdnej bránky dorazil v 27. min Gašpar, 1:1. Trenčania nepremenili svoju presilovku a prišiel druhý trest, Ališauskas 1:2. Pred koncom tretiny po veľkej schrumáži pred hosťujúcou bránkou pretlačil puk do bránky Reddick, 2:2. V tretej tretine napriek viacerým šanciam na oboch stranách gól nepadol, tak muselo rozhodnúť predĺženie, resp. následne samostatné nájazdy. V nich bola úspešná Dukla, keď do bránky sa po prvej sérii postavil bránkar Michal Valent a gól už nepustil.

HK DUKLA TRENČÍN – HC SLOVAN BRATISLAVA 3:2 po s.n. (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0 – 2:1 s.n.)

GÓLY: 13. min Okuliar (Bokroš, Starosta), 40. min Reddick – 27. min Gašpar (Harris), 32. min Ališauskas (Urbánek, Brodzinski)

ÚVODNÉ ZOSTAVY:

Dukla Trenčín: Karjalainen, Valent – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Rajnoha, Jalasvaara, Honzek – Berisha, Paukovček, Hecl – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Chromiak, Reddick, Kettunen – Sádecký, Švec, Sojčík

HC Slovan Bratislava: Gudlevskis, Parks – Ališauskas, Valach, Štajnoch, Bačík, Brodzinski, Maier, Ožvald, Beňo – O’Donnell, Harris, Gašpar – Urbánek, Zigo, Matoušek – Rapáč, Bortňák, Kundrík – Lukošík, Kytnár, Jendek

ROZHODCOVIA: Novák, Žák – D. Konc ml., J. Konc ml.

TOP články za 7 dní

Podobné články

Úspešne vykonali prekládku mostnej konštrukcie v Ilave

ILAVA. Počas piatkových ranných hodín premiestnil žeriav základy nového...

V Trenčianskej Teplej sa konalo dôležité stretnutie ohľadom riešenia križovatky v centre obce

TRENČIANSKA TEPLÁ. Včera sa na pôde Obecného úradu v...

Oslobodenie Trenčianskej Teplej si pripomenuli aj po sedemdesiatich deviatich rokoch

TRENČIANSKA TEPLÁ. Obecný úrad Trenčianska Teplá a Regionálna organizácia...