NOVÁ DUBNICA. Dnes opäť po roku sa uskutočnilo otvorenie tradičnej výstavy darov záhrad záhradkárov z Novej Dubnice. Súčasťou výstavy bola aj tradičná súťaž “O jablko Novej Dubnice”. Toto podujatie sa koná už dvadsať sedem rokov.
Výstava sa uskutočnila v priestoroch Kultúrneho centra Panorex. Základná organizácia Únie žien Slovenska Nová Dubnica, Základná organizácia Slovenského zväzu záhradkárov Nová Dubnica a Mesto Nová Dubnica pripravili pre návštevníkov pestrú paletu rôznych výpestkov, kompótov s receptami, či rôznych aranžmánov, ktorým sa záhradkári venovali počas celého roka. Návštevník si môže pozrieť najmä rôzne druhy jabĺk, ozdobných tekvíc, či iné naaranžované ovocie, alebo zeleninu. Ruku k dielu pridali aj deti, ktorých tvorbu môžete nájsť na nástenkách.
Vernisáže sa zúčastnil aj primátor Novej Dubnice Peter Marušinec, viceprimátor Pavol Pažítka a spestrením programu bolo vystúpenie detí z materskej školy v Novej Dubnici.
Výstavu si môžete osobne pozrieť ešte vo štvrtok 16.10.2025 od 9:00 do 16:00 hod. a v piatok 17.10.2025 od 9:00 do 15:00 hod. v priestoroch KC Panorex.


