NOVÁ DUBNICA. Akadémia predškolákov v Novej Dubnici je každoročné tradičné podujatie, počas ktorého sa lúčia budúci prváci so škôlkarským životom pred nástupom do školy. Akciu sprevádzajú stretnutia s vedením mesta.
Novodubnickí predškoláci majú za sebou veľký deň. Tradičné stretnutie pred mestským úradom otvoril príhovor primátora Petra Marušinca, ktorý deťom poprial úspešný štart do novej etapy a rodičom veľa radosti z ich šikovných školákov. Atmosféru podujatia dotvoril slávnostný sprievod sprevádzaný mažoretkami a tónmi Dychového orchestra Nová Dubnica, ktorý smeroval do Kultúrneho centra Panorex. V kultúrnom centre sa prítomným prihovorila riaditeľka Materskej školy Petra Jilemnického Martina Ježíková Janesová. Vyvrcholením Akadémie predškolákov 2026 bol krátky program, po ktorom si budúci prváci hrdo prevzali svoje prvé absolventské medaily.


