Postup sa nepodaril, Dubničania však smútiť veľmi nemusia

Dátum pridania:

NITRA. Toľko očakávaný barážový zápas, ktorý rozhodol o účasti jedného z mužstiev v I. lige sa odohral dnes podvečer na futbalovom štadióne v Nitre. FC Nitra išlo o udržanie sa v najvyššej súťaži a zverencom trénera Petra Jakuša o prebojovanie sa o súťaž vyššie potom, čo mužstvo FK Dubnica nad Váhom zvíťazilo II. ligu.

Úvod zápasu patril zverencom Petra Galáda, tlačili sa prihrávkami do šestnástky hostí a pramenili z toho aj šance. Jednu Nitrania v 8. minúte premenili 1:0. Mužstvo spod Zobora nepoľavilo v snahe a ďalej pokračovali v tlaku na bránku Tomáša Digaňu. Pri jednej situácii pred bránkou došlo k faulu a následnému pokutovému kopu v neprospech Dubničanov 2:0. Po druhom góle sa Jakušovci dostali k hre a snažili sa preniknúť do šestnástky Nitranov. Pramenili z toho aj menšie šance, do siete sa však lopta nedostala. Nitrania sa spoliehali na rýchle protiútoky.

V druhom polčase prevzali iniciatívu Dubničania. Šance však nepremenili. Zverenci trénera Petra Jakuša ovládli hru až do 84. minúty, kedy hosťujúci Václav získal druhú žltú a následne červenú kartu. V 90. minúte Nitra pridala tretí gól a domáci tak spečatili udržanie sa v I. lige.

Dubničania však smútiť nemusia. Podarilo sa im v posledných zápasoch zaplniť domáce tribúny a opäť vzbudiť v Dubnici nV. záujem o futbal, tak ako tomu bolo pred cca 10 rokmi. Práca prezidenta a majiteľa klubu Petra Šveca, športového riaditeľa Petra Gergelyho, trénera Petra Jakuša a ostatných členov realizačného tímu tak priniesla svoje ovocie a dáva základ ďalšieho napredovania klubu v novej sezóne. Veľká snaha sa samozrejme nedá uprieť ani hráčskemu kádru.

FC Nitra – FK Dubnica nad Váhom 3:0 (2:0)

Góly: 7. Kóša, 20. Ristovski (z 11 m), 90. Hambálek
ŽK: 90+. Fabiš – 19. Janco, 76. Václav
ČK: 84. Václav po 2. ŽK (Dubnica nad Váhom)

FC Nitra: Šípoš – Kóša, De Jesus, Magda, Chobot, Vrábel (33. Štefanec, 71. Hambálek), Podhorin, Šefčík (89. Fabiš), Kuník, Niemchaninov, Ristovski.

Tréner: Ivan Galád

FK Dubnica nad Váhom: Digaňa – Švec, Štefánek, Václav, Janček, Pleva (59. Bílovský), Jakúbek, Vaculík (72. Hundák), Janco, Dávidík (59. Čurik), Kuzma.

Tréner: Peter Jakuš

TOP články za 7 dní

Podobné články

V Trenčianskej Teplej sa konalo dôležité stretnutie ohľadom riešenia križovatky v centre obce

TRENČIANSKA TEPLÁ. Včera sa na pôde Obecného úradu v...

Oslobodenie Trenčianskej Teplej si pripomenuli aj po sedemdesiatich deviatich rokoch

TRENČIANSKA TEPLÁ. Obecný úrad Trenčianska Teplá a Regionálna organizácia...