Poslanec zrejme vyriešil problém zdravotnej starostlivosti v Tr. Teplej

Dátum pridania:

TRENČIANSKA TEPLÁ. Už niekoľko mesiacov sa snažilo Obecné zastupiteľstvo a vedenie obce Trenčianska Teplá riešiť vzniknutý problém zachovania zdravotnej starostlivosti v obci. Zdá sa, že problém vyriešil jediný poslanec, nová krv zastupiteľstva a slovenský reprezentant v cestnej cyklistike Juraj Lajcha.

Potom, čo zastupiteľstvo schválilo prerábku časti základnej školy pre lekárky, ktoré fungujú v Tr. Teplej niekoľko rokov, lekárka pre dospelých MUDr. Jarmila Cígerová sa rozhodla presunúť svoje pôsobenie do Tr. Teplíc, čo by mnohým pacientom značne skomplikovalo život. Preto sa poslanec Lajcha rozhodol problém riešiť. Poskytol nám stanovisko a prinášame ho v plnom znení.

“Dobrý deň , vážení spoluobčania!

Rád by som vám oznámil,že dnešným dňom sa mi podarilo doriešiť generálnu nájomnú zmluvu na celý objekt s pani magistrou Ďurišovou, ktorá bola veľmi ochotná a ústretová.

Týmto vyhlásením by som chcel upokojiť vyhrotenú situáciu, ktorá nastala ohľadne avizovaného odchodu pani doktorky Cígerovej z našej obce do Trenčianskych Teplíc. Pani doktorka, ako všetci dobre vieme, v našej obci oddane pôsobí už viac ako 45 rokov!

Na tomto mieste dnes môžem oznámiť, že pani doktorka Cígerová bude poskytovať služby zdravotnej starostlivosti v našej obci i naďalej a rovnaká možnosť samozrejme platí aj pre pani doktorku Šmatlákovú i napriek tomu, že sa začalo pracovať na príprave detskej ambulancie v priestoroch školy.

Myšlienka urýchleného riešenia akútnej situácie sa zrodila v priebehu posledných pár dní , ako reakcia na šíriacu sa paniku našich hlavne starších spoluobčanov, ktorým by odchod pani doktorky Cígerovej do Trenčianskych Teplíc výrazne skomplikoval prístup k zdravotnej starostlivosti.

Týmto by som chcel poďakovať v prvom rade pani magistre Ďurišovej, aj pani doktorkám, za ich trpezlivosť pri doriešení neľahkej úlohy s jasným cieľom dohodnúť zotrvanie obidvoch doktoriek v našej obci pre prospech všetkých nás!”

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

TOP články za 7 dní

Podobné články
Podobné články

Dubnická samospráva oznámila štyri dobré správy pre Dubničanov

DUBNICA NAD VÁHOM. Uplynulý rok sa niesol v znamení...

Opäť dôjde k uzavretiu časti ulice Podhájskej, vyrovnávajú terén

TRENČIANSKA TEPLÁ. Opäť približne po týždni uzavrú časť ulice...

V Omšení si v hasičskom športe zasúťažilo 35 mladých družstiev hasičov

OMŠENIE. Počas dnešného dňa sa v športovej hale, ktorá...

Príďte na stretnutie so spisovateľkou

TRENČIANSKA TEPLÁ. Pozvánka.