OKRESY TRENČIN – ILAVA – PÚCHOV. Na základe rozhodnutia Vlády SR o otvorení materských škôl a prvého stupňa základných škôl od 08.02.2021, samosprávy pristúpili k príprave testovania žiakov a rodičov.
Mesto Trenčianske Teplice ponúka možnosť otestovať sa aj občanom iných obcí a miest

Testovanie na koronavírus antigénovými testami v Trenčianskych Tepliciach prebehne v piatok 5.2. a v sobotu 6.2.2021. Otestovať sa budú môcť nielen obyvatelia mesta, ale aj iní záujemcovia o získanie certifikátu.

Odberové miesto:
Budova Mestského úradu (M. R. Štefánika 4)
5.2.2021 (piatok) od 13.00 do 20.00
6.2.2021 (sobota) od 8.00 do 20.00 /prestávka od 13:00 do 14.00/
Posledný ster sa bude odoberať 15 minút pred začatím prestávky a 15 minút pred ukončením testovania.
Beluša pretestuje takmer 600 rodičov a zamestnancov

Obec Beluša po rokovaní svojho krízového štábu, zo dňa 04.02.2021, rozhodla o vytvorení odberového miesta pre umožnenie testovania zamestnancov a jedného zákonného zástupcu dieťaťa, aby sa miestna materská a základná škola mohla v pondelok 08.02.2021 otvoriť. Testovanie bude prebiehať v nedeľu 07.02.2021 od 8.00-18.00 hod. v budove telocvične Základnej školy Beluša. Očakáva sa pretestovanie 41 zamestnancov základnej školy a cca 250 zákonných zástupcov detí prvého stupňa. Z materskej školy pôjde o 40 zamestnancov a cca 230 rodičov, resp. zákonných zástupcov.

„Aby sa nevytvorili počas dňa dlhé rady, rozdelili sme testovanie pred obedňajšou pauzou do 12.30h pre kolektív materskej školy a 11 tried bolo rozdelených do konkrétnych časových intervalov. Po obedňajšej prestávke od 13.30h sa bude pokračovať s testovaním zamestnancov základnej školy a následne sa budú môcť otestovať rodičia detí po jednotlivých ročníkoch 1.-4.“ vysvetľuje priebeh testovania Patrik Štrbák, prednosta OcÚ Beluša.
Košeca si počká na záväzné rozhodnutie Vlády SR

Materská škola
Od 11.1.2021 doposiaľ fungovala pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry a pre zamestnancov, ktorí nemôžu z povahy práce vykonávať túto doma. Detí v dvoch triedach bolo k dnešnému dňu 35.

Ku 16.00 hodine 4.2.2021 z oslovených 115 rodičov prejavilo záujem o prezenčnú formu návštevy MŠ od pondelka 8.2.2021 presne 64. Bolo by k dispozícii všetkých 5 tried. Čakáme na rozhodnutie vlády, nakoľko záväzne ešte nič nebolo schválené a premiér SR sa vyjadril, že osobne nie je za otváranie škôlok a škôl v tejto situácii. Ak vláda rozhodne o tom, že sa to povolí, obec je pripravená otvoriť prevádzku materskej školy od 8.2.2021.

Základná škola

Obec Košeca ako zriaďovateľ a vedenie ZŠ spoločne posúdili aktuálnu situáciu v súvislosti s terajším zavedeným dištančným vzdelávaním žiakov I. stupňa ZŠ a prípadným prechodom na prezenčnú formu, ktorá by však trvala pred jarnými prázdninami len jeden týždeň. Rovnako posúdili stav prebiehajúcich stavebných prác na prístavbe ZŠ, ktoré sa dotýkajú aj pôvodnej časti budovy. Po zvážení všetkých skutočností rozhodli o nástupe žiakov na prezenčnú formu výučby (ak to dovolí pandemická situácia) až po jarných prázdninách, t.j. od 22.2.2021.

Základná umelecká škola

Bude naďalej zatiaľ pokračovať v dištančnom vzdelávaní ako doposiaľ. Predpoklad nástupu žiakov na prezenčné vyučovanie je po jarných prázdninách t.j. od 22.2.2021.
Sledujte priebežne web stránku obce a školy, kde postupne pridáme najaktuálnejšie informácie.

Mestá Nová Dubnica – Dubnica nad Váhom – Ilava avizujú spoluprácu

Dôležité vyhlásenie primátorov k otvoreniu škôl a testovaniu, rázna výzva aj na ministra zdravotníctva

Ilava

Dubnica nad Váhom


V Trenčianskej Teplej budú testovať v dvoch dňoch

V Omšení sa bude testovať iba v sobotu

Testovanie obyvateľov sa v obci uskutoční v sobotu, 6. februára 2021 v čase od 08:00 do 12:00 hodiny a od 13:00 h do 18:00 hodiny v priestoroch športovej haly za základnou školou. Pre občanov, rodičov detí základnej a materskej školy, zákonných zástupcov a zamestnancov školských zariadení bude k dispozícii jedno odberné miesto. Testovanie je prioritne určené pre osoby vo veku od 10 do 65 rokov. So sebou si prosím prineste občiansky preukaz, osoby mladšie ako 15 rokov kartu poistenca. Platnosť potvrdenia o negatívnom výsledku testovania je 7 dní. Vstup do priestorov odberného miesta je povolený len s ochranným rúškom alebo respirátorom typu FFP 2.
Starosta Košeckého Podhradia opäť neskrýva sklamanie

Starosta Rastislav Čepák vyjadril svoj postoj nasledovne: „Je štvrtok večer a ešte nie je jasné, či vláda porodí na svet uznesenie, vďaka ktorému budú môcť ísť naše detičky od 8.2.2021 do škôlky a školy (ročníky 1-4). My, tí neschopní starostovia a primátori si lámeme už dva dni hlavu a pripravujeme dopredu agendu, ľudí, materiál, aby sme mohli zabezpečiť nástup detí do základných a materských škôl. Preto pre Vás rodičov detí, ktorí navštevujú našu školičku a škôlku pripravujeme testovanie. Kedy? To ešte presne neviem! Pravdepodobne v sobotu od 8:00 do 10:00 hod., alebo v nedeľu od 8:00 do 10:00. Ale opakujem, čisto len pre rodičov a personál školy a škôlky.“
Zajtra (5.2.2021) v priebehu dňa upresnia bližšie informácie v rozhlase aj na webovej stránke obce a ZŠ s MŠ.
Pruské bude testovať v nedeľu

Pre výnimku na pobyt v prírode a cestu do práce je potrebný negatívny test na ochorenie Covid-19 a preto sa obec rozhodla pretestovať občanov obce Pruské i okolitých obcí a miest. Pretestujú sa aj rodičia detí prvého stupňa základnej školy, ktoré od 08.02.2021 nastupujú na vyučovanie do školy , žiakov a študentov končiacich ročníkov základných a stredných škôl a rodičov detí, ktoré nastupujú do materských škôl. Testovanie prebehne na 4 odberových miestach v Kultúrnom dome Pruské a v priestoroch Strednej odbornej školy v Pruskom. Odbery sa uskutočnia 07.02.2021 t.j. nedeľa v čase od 08:00 – 16:00 hod.
V Trenčíne zostanú škôlky a školy zatvorené

Neprehľadná situácia a neúplné informácie o skutočnom výskyte britského kmeňa koronavírusu a ochrana zdravia detí, učiteľov, ostatných zamestnancov škôlok a škôl a v konečnom dôsledku i rodičov a starých rodičov detí sú hlavnými dôvodmi, prečo v Trenčíne ešte zostanú materské a základné školy zatvorené.

„Chápem rodičov, že sú už unavení a vyčerpaní, rovnako rozumiem učiteľom, že by radi mali deti už v triedach, no mojou úlohou je chrániť zdravie obyvateľov nášho mesta. Naozaj je potrebné ešte počkať,“ hovorí primátor Richard Rybníček, ktorý dnes absolvoval i poradu s riaditeľkami a riaditeľmi materských a základných škôl. Všetci podporili ešte udržanie aktuálneho stavu v meste.

Školy a škôlky boli dnes (4. 2. 2021) aj témou rokovania mestského krízového štábu. Regionálna hygienička Ľudmila Bučková potvrdila, že krivka chorobnosti zase aj v Trenčíne stúpa, navyše je tu potvrdená prítomnosť britskej mutácie koronavírusu. „Boli sme na tom lepšie a školy boli zatvorené, teraz je situácia horšia a školy by sa nemali otvárať,“ povedala. Pripomenula, že od pondelka 8. 2. bude v meste aj vyššia kumulácia a mobilita ľudí, nakoľko sa otvárajú posledné ročníky stredných škôl a zdravotnícke školy.

Rozhodnutie mestského krízového štábu potvrdila aj informácia od riaditeľa trenčianskej nemocnice Tomáša Janíka o situácii vo Fakultnej nemocnici a zvyšujúcom sa počte pacientov s potvrdeným vírusom COVID-19.

Krízový štáb mesta odporučil RUVZ v Trenčíne, aby vydal rozhodnutie, ktoré od pondelka 8. 2. 2021 neotvorí materské a základné školy, vrátane Základnej umeleckej školy v meste Trenčín s tým, že je potrebné poznať viac informácií o tom, aká je skutočná situácia vo výskyte britskej mutácie vírusu v meste. Krízový štáb sa opäť zíde budúci týždeň a podľa najnovších informácií bude otvorenie materských škôl na ďalšie obdobie prehodnocovať.

Ladce

V Ladcoch sa uskutoční dňa 6. 2.2020 (v sobotu) dobrovoľné testovanie obyvateľov v čase od 08:00 do 20:00 hod. s prestávkami od 12:00 do 12:45 hod a od 17:00 do 17:30 hod. Testovanie sa bude konať v kultúrnom dome v Ladcoch. Otvorené bude 1 odberové miesto.

Úvodné foto: pixabay.com