KOŠECKÉ PODHRADIE. V obci, kde si ctia každoročné tradície a dni venované svojim občanom nezabudli ani na početnú skupinu skôr narodených seniorov. Mesiac október je každoročne venovaný úcte k ich šedinám.
Miestny “kultúrák” sa na pozvanie vedenia obce, na čele so starostom Rastislavom Čepákom tradične hojne zaplnil skôr narodenými občanmi z obce. Seniori sa prišli spoločne porozprávať, či si aj zaspievať. Neskôr vystúpili deti zo základnej a materskej školy. Kultúrnu časť ďalej tvorilo vystúpenie starostu obce Rastislava Čepáka so svojim bratom Pavlom, keď sa kultúrnym domom rozliehali známe piesne. Nechýbalo ani chutné občerstvenie. A tak všetci odchádzali domov spokojní a plní zážitkov.
“Ďakujem všetkým spoluorganizátorom, kolegom z obecného úradu, členom a členkám komisie pre kultúru, šport a vzdelávanie, poslankyni OZ Zuzane Kvasnicovej, môjmu zástupcovi Martinovi Behanovi a deťom ZŠ s MŠ Košecké Podhradie a pani učiteľkám za parádny program a Vám priatelia, že ste prišli v hojnom počte a takto nám vrátili pozitívne energiu, ktorú sme vynaložili na prípravu akcie. Kuchárom Jarkovi a Zdenkovi Hudecovcom udeľujeme “řád zlatej varešky” za skvelý guláš a ďakujeme im, chutilo všetkým,” uviedol domáci starosta.
Staroba nie je jednoduché obdobie. Seniori sa často uzatvárajú do seba a stránia sa spoločnosti a trpí tým ich psychika. V Košeckom Podhradí to je však iné a ľudia sa vedia aj uvoľniť.


