NOVÁ DUBNICA. V Kultúrnom centre Panorex sa stretli najmä matky a staré matky, aby si pripomenuli Deň matiek, ktorý pripadol tradične na druhú májovú nedeľu. Mesto Nová Dubnica v spolupráci so Základnou umeleckou školou Štefana Baláža v Novej Dubnici pripravili pre nich kultúrny program plný umeleckých výkonov a zážitkov.
Deň matiek oslavujeme, aby sme prejavili úctu, lásku a vďaku ženám, matkám, za ich materstvo, obetavosť a výchovu. Je to medzinárodný sviatok, ktorý má pripomínať dôležitosť matiek v rodine i spoločnosti, pričom zvyčajne v druhú májovú nedeľu obdarúvame mamičky kvetmi či darčekmi ako poďakovanie.


