DUBNICA NAD VÁHOM. Aj v tomto roku sa mesto Dubnica nad Váhom zapája do celonárodnej iniciatívy Do práce na bicykli. Všetkých účastníkov pozvalki na piatkové raňajky na Námestie Matice slovenskej, kde spoločne odštartovali tento ročník.
Kde je výdaj, tam treba príjem. S týmto heslom vstupuje mesto do aktuálneho ročníka kampane Do práce na bicykli. Pracujúci cyklisti sa stretli pri mestskom informačnom centre na Námestí Matice slovenskej. Okrem výdatných raňajok nechýbala ani chutná kávička. „Raňajky v rámci štartu kampane Do práce na bicykli sme organizovali aj v minulom roku a myslím si, že je to dobrá motivácia pre všetkých cyklistov a zároveň príjemný začiatok pracovného dňa. Verím, že aj počas tohto ročníka vybicyklujeme dobré výsledky nielen pre naše zdravie, ale aj pre životné prostredie,“ povedal primátor mesta Peter Wolf.
Ak ste sa do kampane ešte nestihli prihlásiť, neváhajte, urobiť tak môžete až do 7. júna. Šiesty mesiac je zároveň tým kľúčovým. Počas neho totiž do práce bicykluje celé Slovensko a Dubnica nad Váhom bude opäť pri tom. „Zapájame sa od roku 2019. Podpora cyklodopravy je jedno z kľúčových priorít mestského projektu Zelenšia Dubnica, čo sme potvrdili aj podpisom Zelenej charty pri jeho symbolickom spustení. Pevne verím, že sa k nám pridá čo najväčšie množstvo ľudí, ktorým záleží na tom, aby bola Dubnica nad Váhom opäť o niečo zdravšia,“ uzavrel primátor.
Na webe www.dopracenabicykli.eu si môžete vytvoriť 2 – 4 členný tím zo zamestnancov svojej firmy, inštitúcie či organizácie. Svoje jazdy si následne budete na rovnakom webe aj evidovať.


