Jubilejný Novodubnický maratón opäť úspešný

Dátum pridania:

NOVÁ DUBNICA. V uplynulú sobotu sa uskutočnil už 25. ročník najstaršieho MTB maratónu v Novej Dubnici. Opäť prilákal stovky pretekárov, ktorí využili krásne,aj keď horúce sobotné počasie, aby preverili svoju celoročnú prípravu. Štart a cieľ bol pri miestnom amfiteátri.

Preteky sa skladali z rôznych tratí, podľa náročnosti. KING mal dĺžku 100 km a prevýšenie 3400 m. Táto trať bola určená nejvytrvalejším a najvytrénovanejším milovníkom horských maratónov. KLASIK mal dĺžku 41 km, prevýšenie 1250 m a na túto trať chodí najviac pretekárov. Je krásna a určená všetkým hobby jazdcom, ktorí nenechávajú svoje bajky cez víkend opreté v pivnici. Zároveň je určená pre začínajúcich ambicióznych maratónskych pretekárov, ktorí môžu pretekať v kategórií JUNIORI. HARD znamená ťažky, takže toto nie je trať pre slabších športovcov, ale pre pravidelne a poctivo bicykľujúcich jedincov. Trať mala dĺžku 73 km a prevýšenie 2450 m. MAYO FAMILY s dĺžkou 14km, prevýšením 400m bola najkratšia a nesúťažná trať. Bola určená pre rodiny s deťmi a ľudí s minimom najazdených kilometrov na bajku.

Preteky sa uskutočnili s podporou Mesta Nová Dubnica, Trenčianskeho samosprávneho kraja a vďaka viacerým sponzorom.

TOP články za 7 dní

Podobné články

Úspešne vykonali prekládku mostnej konštrukcie v Ilave

ILAVA. Počas piatkových ranných hodín premiestnil žeriav základy nového...

V Trenčianskej Teplej sa konalo dôležité stretnutie ohľadom riešenia križovatky v centre obce

TRENČIANSKA TEPLÁ. Včera sa na pôde Obecného úradu v...

Oslobodenie Trenčianskej Teplej si pripomenuli aj po sedemdesiatich deviatich rokoch

TRENČIANSKA TEPLÁ. Obecný úrad Trenčianska Teplá a Regionálna organizácia...