Dukla Trenčín zvládla predĺženie so Zvolenom a zvíťazila

Dátum pridania:

TRENČÍN. Posledné zápasy sa pre Duklu Trenčín vyvíjali ako na hojdačke. Po debakli, ktorý uštedrili Trenčania doma Detve v pomere 8:1, cestovala Dukla do Bratislavy na štadión Slovana. Zverenci trénera Jána Pardavého siahali na tri body, nakoniec to bola prehra v po samostatných nájazdoch (BA-TN 4:3p.s.n.) a zisk iba jedného bodu do tabuľky Tipsport extraligy. V ďalšom zápase Trenčania cestovali na východ republiky a dlhá cesta pre nich znamenal trojbodový zisk (KE-TN 0:3) a brankár LaCouvee si odniesol ďalšie čisté konto.

S dnešným súperom sa domáci stretli v tejto sezóne dvakrát a oba zápasy zvládli lepšie Zvolenčania (ZV-TN 5:3, TN-ZV 2:3).

Úvod zápasu bol v znamení aktivity hosťujúceho Zvolena. Bolo to následkom najmä 4 minútovej presilovky HKM. Brankár LaCouvee vytiahol viacero výborných zákrokov a gól nepadol. Neskôr sa dostali do hry aj domáci a efektívne, 9. min Chromiak 1:0. Zvolenčania sa snažili o vyrovnanie, ale skôr platonicky. V 17. min prišlo v presilovke k neprehľadnej situácii pred brankárom hostí. Následne bol rozhodcom prezeraný záznam a uznaný gól Paukovčeka, 2:0. Druhú tretinu začal Zvolen opäť z ostra a presilovku 5:3 už hostia premenili. V 24. min strieľal gól Melancon, 2:1. Druhá časť hry bola prevažne bojovná. Padol aj tretí gól do siete brankára Rahma. Rozhodca však skôr pískal faul na domáceho hráča a gól tak neuznal. To rozhorčilo najmä asistenta trénera domácich Branka Radivojeviča. Ten už predtým protestoval pri zákrokoch Zvolenčanov. V úvode tretej tretiny mali Trenčania dve presilové hry, ktoré nevyužili a prišiel trest. V 48. min sa presadil Kelemen, 2:2. Žiadne mužstvo už gól v riadnej hracej dobe nezaznamenalo a nasledovalo predĺženie.

DUKLA TRENČÍN – HKM ZVOLEN 3:2pp (2:0, 0:1, 0:1, 1:0pp)

GÓLY: 9. min Chromiak (E. Švec), 17. min Paukovček (Ackered, Hecl), 61. min Ackered (Hecl) – 24. min Melancon (Nuutinen), Kelemen (Bondra, Mikúš)

ÚVODNÉ ZOSTAVY:

DUKLA TRENČÍN: LaCouvee, Valent – Lemcke, Ackered, E. Švec, Starosta, Rajnoha, Ilenčík, Urban – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Okuliar – Berisha, Reddick, M.Valach – Chromiak, Sojčík, Sádecký – Kukuča

HKM ZVOLEN: Rahm, Trenčan – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Ďuriš, Meliško – Kelemen, Zuzin, Bondra – Nuutinen, Mikúš, McPherson – Tibenský, Halama, Marcinek – Chlepčok, Gubančok, Kolenič

ROZHODCOVIA: Baluška, Výleta – Jedlička, Frimmel

TOP články za 7 dní

Podobné články

V Novej Dubnici sa uskutočnili plavecké preteky žiakov základných škôl

NOVÁ DUBNICA. Na pôde Mestskej plavárne v Novej Dubnici...

Turisti z Trenčianskeho kraja vyhodnotili minuloročnú činnosť a úspechy

TRENČÍN. Trenčiansky región má v súčasnosti 28 oblastných turistických klubov,...

V Novej Dubnici sa uskutočnili Saleziánske majstrovstvá Slovenska v hokejbale v kategórii U15

NOVÁ DUBNICA. Počas víkendu, od 12. do 14. apríla...