Dukla Trenčín zvládla doma prvé predĺženie a porazila Spišskú Novú Ves. Chýbala hokejová atmosféra

Dátum pridania:

TRENČÍN. Na trenčianskom zimáku sa po dlhšej dobe opäť hralo bez divákov. Tribúny Zimného štadiónu Pavla Demitru zívali prázdnotou a fanúšikovia trenčianskeho hokeja si tak nemohli osobne vychutnať gólovú prestrelku. Posledné dva zápasy nedopadli pre Duklu podľa predstáv, tak sa predpokladala zvýšená aktivita a doslova sa pýtala zvýšená efektivita.

Zverenci trénera Jána Pardavého nechceli nechať doma nič na náhodu a cieľom bolo získať doma všetky tri body. Skóre však pred koncom prvej tretiny otvorili hostia a Štrauch otočil skóre na stranu Spišiakov. Do druhej tretiny vstúpila Dukla zrýchlenou hrou a odzrkadlilo sa to aj na skóre. Z 0:1 bolo rázom 3:1 v prospech domácich Vojakov, gólovo sa presadili postupne Paukovček, Tybor a Kudla. Žiaľ blížil sa koniec druhej tretiny a hostia opäť vsietili kontaktný gól, Nieminen 3:2. V tretej tretine sa súperi snažili získať prevahu. Spišiaci najskôr vyrovnali gólom Tyczynskiho na 3:3. Dukla vystupňovala aktivitu a druhým gólom Tybora opäť získala jednogólový náskok, 4:3 . Hokejisti z východu republiky však opäť zvládli lepšie koniec tretiny a vyrovnali, Salituro 4:4. V predĺžení, pri hre troch na troch, po peknej hokejovej akcii rozhodol popod lapačku brankára Suráka trenčiansky strelec Mikyska a Dukla tak získala cenné dva body do tabuľky.

Škvrnou zápasu bol nezmyselný skrat hosťujúceho brankára Marcela Melicherčíka, keď v polovici zápasu fauloval ďaleko od bránky domáceho Samuela Krajča. Od rozhodcov dostal brankár trest 5 minút a musel putovať pod sprchy.

HK DUKLA TRENČÍN – HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES 5:4pp (0:1,3:1,1:2 – 1:0)

Góly: 28. Paukovček (Mikyska), 31. Tybor (Švec, Bezúch), 38. Kudla (Bezúch), 50. Tybor (Mikyska), 62. Mikyska (Starosta, Bezúch) – 18. Štrauch (Salituro, Ščurko), 40. Nieminen (Rapáč, Kuru), 44. Tyczynski (Ščurko), 59. Salituro (Atwal, Petgrave)

Rozhodcovia: Goga, Kalina – Bogdaň, Hercog – Beniač

HK Dukla Trenčín: Valent (Bowns) – Kudla, Lemcke, Starosta, E. Švec, Nemčík, Chovan – Beriša, Mikyska, Tybor – Bezúch, Paukovček, Krajč – Honzek, J. Švec, Hudec – Beták, Rehuš, Krajčovič

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Petgrave, Česánek, Oullet-Beaudry, Atwal, Romaňák, Ordzovenský (A), Malina – Štrauch, Vrábeľ, Salituro – Nieminen, Kuru, Rapáč (C) – Hamráček, Tyczynski, Ščurko – Tomala, Vartovník (A), Džugan

TOP články za 7 dní

Podobné články

V Trenčianskej Teplej sa konalo dôležité stretnutie ohľadom riešenia križovatky v centre obce

TRENČIANSKA TEPLÁ. Včera sa na pôde Obecného úradu v...

Oslobodenie Trenčianskej Teplej si pripomenuli aj po sedemdesiatich deviatich rokoch

TRENČIANSKA TEPLÁ. Obecný úrad Trenčianska Teplá a Regionálna organizácia...