Dukla Trenčín strhla víťazstvo na svoju stranu v predĺžení

Dátum pridania:

TRENČÍN. Po úspešne zvládnutom domácom zápase s Liptovským Mikulášom (5:1) nastúpilo mužstvo trénera Jána Pardavého na súperovej pôde v Michalovciach s cieľom bodovať aj vonku. To sa však nepodarilo a mužstvo tesne prehralo v pomere 3:2. Viacero zranených hráčov stále v zostave citeľne chýba, káder mužstva sa preto neustále mení.

Mužstvo sa posilnilo o zámorských hráčov, obranca Justin Lemcke a útočníci Brandon Alderson, Nick Shore, Drew Shore sa osvedčili a najmä Alderson v dvoch zápasoch strelil tri góly. Brankár Landon Trutt nepresvedčil a z klubu odchádza. Po vzájomnej dohode odišiel aj Michal Hlinka a pre nepresvedčivé výkony aj fínska dvojica Mesikämmen a Väyrynen. Na post centra prichádza posila v podobe Branislava Rehuša, s ktorým sa klub dohodol na zmluve do konca aktuálneho ročníka. Ten poslednú sezónu odohral v českom Vsetíne a v 55 zápasoch získal 31 bodov (14+17).

V dnešnom zápase žrebovanie určilo Dukle súpera z hornej časti tabuľky. Tretie mužstvo aktuálnej tabuľky HC Mikron Nové Zámky hrá pekný kombinačný hokej a ukázali to aj v Trenčíne. Úvodná tretina bola vyrovnaná. Naraz dvojité vylúčenie súpera Dukla využila na úvodný gól zápasu, Ackered 1:0. Takýmto výsledkom sa skončila aj prvá tretina.

Začiatok druhej časti hry potvrdil zlepšenú hru vojakov z posledných dvoch zápasov. Pred bránkou hostí sa presadil Chromiak 2:0. Dukla bola počas celej tretiny aktívna, Novozámčania školili z efektivity a trestali chyby. Dvoma gólmi Holoviča a jedným Bajteka bolo zrazu 2:3.

Hneď na začiatku tretej tretiny sa Dukla presadila a bolo vyrovnané 3:3. Gól strelil Stacha. O tri minúty sa opäť ujali vedenia Novozámčania, gólom Rogona 3:4. Vojaci sa tlačili na brankára hostí v snahe vyrovnať. Podarila sa, sieť rozvlnil Kettunen v presilovej hre, 4:4. Zápas sa prehupol do predĺženia a už po 30 sekundách rozhodol domáci Ackered, 5:4 pp. Dukla tak získala cenné dva body.

Najbližšie čaká Duklu v dohrávka 5. kola v domácom zápase opäť s Mužstvom z Liptovského Mikuláša, v utorok 1.12.2020 so začiatkom o 18:00 hod..
DUKLA TRENČÍN – HK MIKRON NOVÉ ZÁMKY 5:4 (1:0, 1:3, 2:1 – 1:0p)

13′ Ackered (Alderson / N. Shore), 26′ Chromiak (Hecl / Stacha), 40′ Stacha (Hecl), 56′ Kettunen (Bokroš), 60+’ Ackered (N. Shore) – 31′ Holovič (Drtina / Giľák), 34′ Bajtek (Roman), 38′ Holovič (Giľák), 44′ Rogoň (Bajtek)

DUKLA TRENČÍN: Valent – Lemcke, Ackered, T. Bokroš, Stacha, Rajnoha, E. Švec, Ilenčík, Honzek – D. Shore, N. Shore, Okuliar – Chromiak, Valach, Hecl – Alderson, Kettunen, Kukuča – Ferényi, J. Švec, Krajč
HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY: Kiviaho – P. Mikuš, Hain, Västilä, M. Roman, Ordzovenský, M. Drtina, Šeliga – Obdržálek, Seppänen, Bajtek – Okoličány, Holovič, Števuliak – J. Jurík, Embrich, Rogoň – Giľák, Ondrušek, S. Rehák

ROZHODCOVIA: Baluška, Snášel – Kacej, Durmis