Dukla Trenčín podľahla doma Slovanu Bratislava futbalovo 0:1

Dátum pridania:

TRENČÍN. V novom roku 2021 sa prvýkrát predstavilo mužstvo trénera Jána Pardavého na domácom štadióne. V predošlom zápase Trenčania nezvládli predĺženie v Nitre a v posledných sekundách inkasovali gól, ktorý znamenal stratu ďalšieho bodu. Slovan sa vezie na priaznivejšej vlne a z posledných deviatich extraligových zápasov vyhral osem. Dukla naposledy doma vyhrala nad Slovanom 4:1 a vonku podľahla 3:4.

Postupne sa očakáva návrat aj niektorých zranených hráčov do kádra Dukly a v Nitre sa prvý krát v žltočervenom drese predstavili posily zo zahraničia. Išlo o kanadského útočníka Reddicka a fínskeho obrancu Jalasvaaru.

Prvé minúty zápasu boli v réžii domácej Dukly, ktorá sa nátlakovou hrou dostávala pred brankára hostí a zakončovala. Gól nepriniesla ani početná prevaha domácich v presilovke v strede tretiny. Podobne nevyužili presilovku ani hostia. Dukla platonicky tlačila a gól dal Slovan, 17. min z dorážky Šišovský 0:1. Tak sa skončila aj prvá časť hry. Druhá tretina sa hrala od začiatku opatrne a žiadne z mužstiev nechcelo inkasovať. Vyložených šancí veľa nebolo. Nasadenie však nechýbalo a z toho vyplynulo aj viacero potýčok. Tretia tretina gól nepriniesla a tak sa zápas skončil futbalovo 0:1.

DUKLA TRENČÍN – SLOVAN BRATISLAVA 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

GÓLY: 17. min Šišovský (Mészároš, Studenič)

ÚVODNÉ ZOSTAVY:

DUKLA TRENČÍN: LaCouvee – Jalasvaara, Ackered, Rehuš, E. Švec, Ilenčík, Rajnoha, Urban – Berisha, Kettunen, Okuliar – Bezúch, Reddick, Hecl – M. Valach, Paukovček, Chromiak – Krajč, J. Švec, Sádecký – Kukuča

SLOVAN BRATISLAVA: Parks – Bačík, Sersen, Štajnoch, Meszároš, J. Valach, Ališauskas, Beňo, Maier – O’Donnell, Urbánek, Gašpar – Studenič, Kytnár, Šišovský – B. Rapáč, Bortňák, Ožvald – Jendek, Lačný, Kundrík

ROZHODCOVIA: Stano, Müllner