Dukla Trenčín podľahla doma Banskej Bystrici 3:4

Dátum pridania:

TRENČÍN. Po pretrhnutej víťaznej sérii na pôde Slovana Bratislava sa hráči Dukly Trenčín predstavili opäť na domácej pôde. Tentokrát sa pobili o body s mužstvo spod Urpína. Súperi si v predošlých zápasoch body podelili, keď najskôr Dukla vyhrala na pôde súpera 5:1, aby si následne Banská Bystrica zobrala všetky body z Trenčína po tesnej výhre 2:1. Zverenci trénera Jána Pardavého nastúpili dnes v snahe odštartovať novú víťaznú sériu.

V úvodných minútach prvej tretiny sa skôr hral “oťukávací” hokej. Žiadne z mužstiev nechcelo inkasovať prvý gól. V polovici tretiny sa hostia previnili a z následnej presilovej hry Dukla prvý krát udrela, 10. min Berisha 1:0. Následne chcela Bystrica vyrovnať, nedovolil to však domáci brankár Valent. V prvej časti hry tak ďalší gól zaznamenaný nebol.

Začiatok druhej tretiny bol skôr v znamení hostí. Tlak nastal najmä vďaka presilovej hre za vyhodenie puku z domácej tretiny, ktorá sa preniesla ešte z prvej časti hry. Gól však nepadol. To sa stalo až v 33. min, keď nečakane Valenta prestrelil Dvorský 1:1. Po góle Trenčania prepli na vyššie obrátky a puk tancoval na bránke Bystričanov. Samostatný nájazd nepremenil domáci Krajč a takmer okamžite prišiel trest na opačnej strane, 39. min Sukeľ 1:2. V 40. min pre Duklu nevydarenú tretinu spečatil gólom Ihnačák 1:3.

Tretiu časť hry začala Banská Bystrica z ostra a už po 23 sekundách strelil Sukeľ štvrtý gól, 1:4. Už o minútu sa nadýchla aj Dukla a strela Hecla prepadla až do brány Banskej Bystrice 2:4. Po šanciach hostí v presilovke sa k slovu dostali aj domáci a prekonali tretí krát brankára Belányiho, 52. min Valach 3:4. Trenčianski vojaci sa tlačili na bránku hostí, šance však nepremenili. Po prehre na pôde Slovana Bratislava, ide už o druhú prehru o jeden gól v rade.

DUKLA TRENČÍN – HC ’05 BANSKÁ BYSTRICA 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)

GÓLY: 10. min Berisha (Paukovček, Hecl), 42. min Helc (Ackered), 52. min Valach (Kettunen, Reddick) – 13. min Dvorský (Sloboda, Lamper), 39. min Sukeľ (Ihnačák, Breton), 40. min Ihnačák, 41. min Sukeľ (Faško-Rudáš, Ihnačák)

ÚVODNÉ ZOSTAVY:

DUKLA TRENČÍN: Valent, Karjalainen – Starosta, Lemcke, Ackered, E. Švec, Urban, Rajnoha, Párička – Berisha, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Okuliar – Chromiak, Reddick, Valach – Krajč, J. Švec, Sojčík – Kukuča

HC ’05 BANSKÁ BYSTRICA: Belányi, Gajan – Crevier-Morin, Breton, Ďatelinka, Cardwell, Bdžoch, Žiak, Ganz – Faško-Rudáš, Ihnačák, Sukeľ – D’Aoust, Sloboda, Vašaš – Lamper, Dvorský, Kriška – Výhonský, Tamáši, Kabáč – Mlynarovič

ROZHODCOVIA: Tvrdoň, Fridrich – Synek, J. Konc