Dukla Trenčín opäť víťazne, tentokrát v predĺžení pokorili Nitru

Dátum pridania:

TRENČÍN. Dukle Trenčín sa v posledných zápasoch darí. Z posledných ôsmych zápolení sedem Trenčania vyhrali. Hostia z Nitry sú aktuálne na druhej priečke, kde strácajú na lídra z Popradu iba 4 body. Trenčín sa šplhá v tabuľke vyššie po nedobrom štarte a už je na 9. mieste tabuľky, so ziskom 25 bodov. Zverenci trénera Jána Pardavého si výrazne spravili chuť po víťazstvách doma so Slovanom 4:1 a vonku v Banskej Bystrici 5:1. Dnešný zápas je dohrávkou 5. kola.

V rámci nedávneho 18. kola sa stretli tieto dva celky v opačnom garde. Trenčín v Nitre bez väčších problémov vyhral 6:3, keď sa strelecky presadil Chromiak, dvakrát Okuliar a Drew Shore a raz Nick Shore.

Prvá tretina dnešného zápasu s Nitrou bola pomerne vyrovnaná z oboch strán. Mužstvá si pripravili aj šance, ktoré však ani v presilovkách nepremenili. Tak sa skončila aj prvá časť hry bezgólovou remízou. V druhej časti hry sa štýl hry výrazne nezmenil. Žiadne z mužstiev nechcelo utŕžiť prvý gól. Prvý gól predsa prišiel a strelil ho v 31. min hosťujúci Tvrdoň z tesnej blízkosti bránky domáceho brankára Valenta 0:1. Ten viaceré šance hostí zlikvidoval, na túto šancu však už bol krátky. Trenčínu druhá časť hry vôbec nevyšla a nevypracoval si takmer žiadnu väčšiu šancu.

Tretia tretina mala byť na základe posledných víťazných zápasov Dukly v jej réžii. Začiatok taký aj bol, Trenčania sa však nepresadili a Nitrania hrozili z rýchlych protiútokov. Výborné zákroky predviedol Valent. V 47. min zvonila žrďka brány Nitry. V 51. min už Nitra nápor Trenčína v presilovke nezvládla, Valach 1:1. V 56. min zariadil obrat opäť Valach 2:1. Nitra zabrala a vrhla všetko do útoku a vyplatilo sa, 59. min Slovák 2:2. Tak sa skončila aj tretia časť hry a nasledovalo predĺženie. V 2. min predĺženia Trenčania vyškolili Nitranov a Kettunen rozhodol 3:2 pp.

DUKLA TRENČÍN: Valent (Lacouvee) – Ackered, Lemcke, Zeleňák, Bokroš, E. Švec, Rajnoha, Ilenčík – Okuliar, Kettunen, Alderson – Hecl, Paukovček, Sádecký – Bezúch, Rehuš, Valach – Ferenyi, J. Švec, Kukuča

HK NITRA: Cowley (Nagy) – Pupák, Cardwell, Švarný, Bodák, Vitaloš, Zech, Knižka – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Žitný, Šťastný, Minárik – Sýkora, Šiška, Šramaty – Múčka, Čaládi, Gubo

ROZHODCOVIA: Štefík, Tvrdoň, – Kacej, Durmis

DUKLA TRENČÍN – HK NITRA 3:2 pp (0:0,0:1,2:1)

51′  Valach (Okuliar / Alderson), 56′  Valach (Rehuš / Rajnoha), 62′  Kettunen (Bokroš / Bezúch), –  31′  Tvrdoň (Cardwell), 59′  Slovák (Gubo / Vitaloš),