Dukla porazila doma Košice v bojovnom zápase a doťahuje sa na prvú šestku

Dátum pridania:

TRENČÍN. Hokejisti Dukly Trenčín sa dnes opäť predstavili na domácej pôde. Tentokrát išlo o dohrávku 14. kola. Mužstvu trénera Jána Pardavého sa darí doťahovať sa na mužstvá prvej šestky. Posledných sedem zápasov Dukla dotiahla k bodom, iba raz prehrala v predĺžení. Košice majú problém s koncovkou, čo zdá sa Trenčanom problém nerobí. Len v minulom zápase nadelili Novým Zámkom na ich pôde 8 gólov. V dobrom svetle sa predstavil aj nový brankár Karjalainen, keď hneď vo svojom prvom zápase v drese Dukly vychytal prvý zápas bez inkasovaného gólu.

Košičania sa v tejto sezóne predstavili pod hradom Matúša Čáka vôbec po prvý krát. Dva doterajšie zápasy v Košiciach sa skočili v pomere 1:0 a 0:3.

Napriek viacerým aj vyloženým šanciam domácich, bojovná prvá tretina gól nepriniesla. Neboli premenené ani presilové hry. Druhá tretina sa začala z ostra a už v 21. min sa presadil z blízka Kettunen, 1:0. Naštartoval sa tak gólostroj vojakov. Onedlho v 24. min využila Dukla aj presilovku, Hecl 2:0. Ani sa poriadne nezačalo hrať a bolo 3:0, 25. min Enrik Švec. Ďalšie veľké šance Trenčanov premenené neboli. Pred koncom tretiny sa predviedol efektným a aj efektívnym zákrokom domáci brankár Karjalainen a udržal čisté konto už piatu tretinu za sebou, odkedy za Duklu nastúpil. Tretia tretina začala zle pre domáceho brankára, keď zle vyhodil puk a následne puk prepadol až do jeho bránky, Poiriér 3:1. Domáci nezachytili začiatok tretej časti hry a gólom Milýho v 43. min bolo zrazu 3:2. Trenčania na chvíľu znervóznili a kopili chyby. Neskôr sa hráňa vyrovnala. Košice odvolali brankára a inkasovali, 60. min Okuliar 4:2.

DUKLA TRENČÍN – HC Košice 4:2 (0:0, 3:0,1:2)

GÓLY: 21. min. Kettunen (Okuliar, Rehuš), 24. min Hecl (Bezúch), 25.min E. Švec (Okuliar), 60. min Okuliar – 41. min. Poiriér (Lapšanský, Reway), 42. min Milý (Havrila)

ÚVODNÉ ZOSTAVY:

DUKLA TRENČÍN: Karjalainen, Valent – Lemcke, Ackered, E. Švec, Starosta, Rajnoha, Ilenčík, Urban – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Okuliar – Berisha, Reddick, Valach – Chromiak, J. Švec, Sojčík – Haščák

HC KOŠICE: Riečický, Sedláček – Novota, Pavlin, Růžička, Michalčin, Deyl, Slovák, Vaculík, Cibák – Lapšanský, Reway, Poiriér – Klhůfek, Mráz, Belluš – Jokeľ, Vrábeľ, Milý – Frič, Havrila, Krasničan

ROZHODCOVIA: V. Baluška, D. Konc, Durmis, D. Konc ml.