Dukla opäť nadeľovala, Nitre uštedrila sedmičku

Dátum pridania:

TRENČÍN. Dukle sa v posledných zápasoch mimoriadne darí. Pozoruhodná je aj strelecká efektivita doma, ale aj vonku. Mužstvo z posledných 8 zápasov iba raz prehralo a to v predĺžení na bratislavskom Slovane. Nitra sa podobne ako Trenčín snaží dostať do prvej šestky a preto išlo o tvz. šesťbodový zápas.

Mužstvá sa túto sezónu spolu stretli už štyri razy. 29.11.2020 Nitra – Dukla, 8.12.2021 Dukla – Nitra 3:2pp, 20.12. Dukla – Nitra 8:5, 3.1.2021 Nitra – Dukla 3:2pp. Najmä domáci zápas spred Vianoc sa vryje do pamäti, keď zverenci trénera Jána Pardavého otočili v strhujúcom zápase z 1:4 na 8:5.

Domáci prevzali opraty zápasu už od úvodných minút. V 6. min v úvodnej presilovke zápasu sa aj presadili, Ackered 1:0. Snažili sa aj Nitrania, puky však s prehľadom chytal brankár Karjalainen. Dukla svoju prevahu dokazovala aj v ďalšom priebehu prvej tretiny. Vyústilo ti až do druhého gólu, 14. min Hecl 2:0. To, že sa Trenčanom strelecky darí, potvrdil gólom od modrej čiary v 17. min Lemcke 3:0. V druhej tretine dlho nepadol gól, napriek viacerým šanciam. Podarilo sa to opäť domácim v presilovke, 32. min samostatný nájazd premenil Berisha 4:0. Gólostroj pokračoval aj ďalej a po nádhernej spolupráci skóroval v 37. min Kettunen 5:0. To znamenalo aj striedanie brankárov, do bránky Nitry sa postavil Marinov. Ešte sa v bránke ani nenadýchol a už bolo 6:0, 37. min Valach. Excelentné využívanie presiloviek pokračovalo v podaní Trenčanov aj v tretej tretine. V 45. min sa strelou presadil Okuliar 7:0. V polovici poslednej časti hry sa presadili aj hostia. Samostatný nájazd v 50. min premenil Tvrdoň 7:1. Dukla pustila Nitru hrať a zrazu bolo 7:2, 51. min Žitný. Rozbehnutá Nitra premenila aj následnú presilovku, 53. min Tvrdoň 7:3.

DUKLA TRENČÍN – HK NITRA 7:3 (3:0, 3:0, 1:3)

GÓLY: 6. min Ackered (Hecl), 14. min Hecl (Urban, Paukovček), 17. min Lemcke (Sádecký, J. Švec), 32. min Berisha, 37. min Kettunen (Lemcke, Ackered) 37. min Valach (Chromiak, Rajnoha), 45. min Okuliar (Starosta, Chromiak) – 50. min Tvrdoň (Finlay, Mezei) , 51. min Žitný (Dauda), 53. min Tvrdoň (Finlay, Slovák)

ÚVODNÉ ZOSTAVY:

DUKLA TRENČÍN: Karjalainen, Valent – Lemcke, Ackered, E.Švec, Starosta, Urban, Rajnoha, Pobežal – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Okuliar – Chromiak, Valach, Reddick – Sádecký, J. Švec, Sojčík – Berisha

HK NITRA: Cowley, Marinov – Vitáloš, Mezei, Nemec, Švarný, Bodák, Ege, Hřebíček, Šramaty – Finlay, M.Slovák, Tvrdoň – Molnár, Dauda, Kollár – Fominykh, Foget, Žitný – Múčka, Šiška, Minárik

ROZHODCOVIA: Korba, Baluška – Gegáň, Vyšný