Dukla sa nadýchla na veľký obrat a nakoniec doma nadelila Nitre osmičku

Dátum pridania:

TRENČÍN. Po dvoch domácich prehrách s Michalovcami a Banskou Bystricou nastúpili dnes zverenci trénera Jána Pardavého na zápas s Nitrou, ktorú pred touto nelichotivou minisériou naposledy porazili. Nitrania okupujú druhé miesto v tabuľke a Dukla smeruje vyššie do pokojnejších vôd. Trenčania v posledných troch zápasoch strelili iba päť gólov, tri vonku v Poprade pri víťazstve v predĺžení a po jednom doma. Strelci sa musia presadiť, inak body nepribudnú. Čakalo sa, či Dukla vyhrá aj tretí zápas v tejto sezóne s mužstvom spod Zobora.

Prvá tretina začala z ostra a už v prvej minúte sa ujali vedenia hostia z Nitry, Lantoši 0:1. Dukla začala tretinu veľmi zle a Nitrania trestali aj druhý krát, 5. min Žitný 0:2. Trenčania sa z tejto sprchy otriasli až v 8. min, Okuliar 1:2. Obojstranne útočný a bojovný hokej s nasadením pokračoval aj ďalej. Brankár Valent predviedol viacero dobrých zákrokov. Následne sa hrá mierne upokojila až do 19. min, kedy udrela opäť Nitra, Vitáloš 1:3. Trenčín určite s takouto prvou tretinou nepočítal.

Prvé minúty druhej časti hry boli v znamení Dukly. Pomohla k tomu aj presilová hra, gól však nepadol. Čo nepadlo Trenčínu, to padlo Nitre. Gól v presilovej hre hostí v 27. min Slovák 1:4. To prinútilo trénerov Trenčína vystriedať brankárov a Valenta vymenil LaCouvee. V 35. min sa podarilo domácim znížiť v presilovke 5:3, presadil sa Bezúch 2:4. Dukla sa obula do súpera a šance pribúdali. A snaha sa oplatila, 38. min Hecl 3:4. Tretia tretina opäť začala z ostra, ale v opačnom garde. V 43. min kapituloval brankár Cowley po štvrtý raz, Berisha 4:4. Krátko predtým chytil čistý gól, na strelu Berishu už bol krátky. Nitra sa nadýchla v presilovke, gól však nepadol. V 48. min ušiel Holešinský a bolo 4:5. Naopak odpoveď prišla takmer okamžite, Rehuš 5:5. Šance sa striedali na oboch stranách. Prestrelka pokračovala ďalej a Dukle sa podaril obrat, 53. min Bezúch 6:5. To však nebolo všetko a gólová kanonáda vojakov pokračovala ďalej, 55. min Berisha 7:5, 56. min Ackered 8:5.

HK DUKLA TRENČÍN – HK NITRA 8:5 (1:3, 2:1, 5:1)

8. min Okuliar (Berisha), 35. min Bezúch (Bokroš, Paukovček), 38. min Hecl (Paukovček, Bezúch), 43. min Berisha (Kettunen, Okuliar), 48. min Rehuš (Valach), 53. min Bezúch (Paukovček), 55. min Berisha (Okukiar) , 56. min Ackered (Švec, Sádecký) – 1. min Lantoši (Slovák, Pupák), 5. min Žitný (Holešinský), 19. min Vitáloš, 27. min Slovák (Zech), 48. min Holešinský (Šiška, Minárik)

DUKLA TRENČÍN: Valent (LaCouvee) – Ilenčík, Ackered, Bokroš, Chatrnúch, Rajnoha, Zeleňák, Urban – Berisha, Kettunen, Okuliar – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kukuča, Rehuš, Valach – Sádecký, J. Švec, Ferényi

HK NITRA: Cowley – Cardwell, Pupák, Bodák, Švarný, Zech, Vitáloš, Škvarek, Knižka – Hrnka, M. Slovák, M. Tvrdoň – Lantoši, Šťastný, Kollár – Žitný, Šiška, Holešinský – Pätoprstý, J. Minárik, A. Sýkora

ROZHODCOVIA: Snášel, Štefík – Beniač, Šoltés