Dubnickí futbalisti sa vytiahli na FC Košice a získali vytúžené tri body

Dátum pridania:

DUBNICA NAD VÁHOM. Mužstvo trénera Petra Jakuša nastúpilo na zložitý zápas, pretože klub z východu republiky sa tlačí na špicu druholigovej tabuľky. Domácemu mužstvu sa nedarí zbieranie bodov podľa predstáv, preto bol tento zápas opäť dôležitý. Pred domácim publikom chceli odčiniť aj prehru z minulého týždňa s mužstvom MŠK Púchov 0:2.

Prvé minúty sa niesli vo svižnom a vyrovnanom tempe. Dubničania si uvedomovali, že body potrebujú ako soľ. V polovici polčasu sa snažili o nátlakovú hru, ktorá vyústila do viacerých štandardných príležitostí. Priame, ani rohové kopy gól hosťom nepriniesli. Hra sa potom skôr odohrávala medzi pokutovými územiami. Snaha sa Dubničanom nedala uprieť, Košičania však hrozili protiútokmi.

Druhý polčas nezaostal v bojovnosti a nasadení oboch mužstiev. Striedali sa aj šance. Brankár domácich Tomáš Digaňa likvidoval vyložené šance hostí. Zápas sa lámal v polovici druhej časti, keď bol odpískaný podľa Dubničanov sporný pokutový kop, ktorý Košice zahodili. To Dubničanov povzbudilo a vrhli sa do útoku. Snaha bola odmenená pekným gólom Mateja Vaculíka v 70. min. Hra znervóznela a množili sa aj žlté karty. Košice však už nedokázali vyrovnať a vytúžené tri body ostali domácim.

FK Dubnica nad Váhom – FC Košice 1:0 (0:0)