Dubničania porazili Banskú Bystricu a po skvelom výkone vyhrali II. ligu, postupujú do baráže o prvú ligu

Dátum pridania:

DUBNICA NAD VÁHOM. Posledné dni mesto opäť žilo futbalom, tak ako tomu bolo pred niekoľkými rokmi. Dubnica si od vypadnutia z prvej ligy pred deviatimi rokmi prešla nižšími súťažiami, stabilizovala mužstvo a dnes v hustom daždi spravila výrazný krok k postupu do I. ligy.

Od prvej minúty to bol bojovný výkon s viacerými šancami na oboch stranách. V druhej časti prvého polčasu prevzala opraty zápasu FK Dubnica nad Váhom a zatlačila na favorita zápasu. V 23. minúte to vyústilo do odpískania ruky Bystričana v pokutovom území a následnému pokutovému kopu, ktorý premenil Róbert Štefánek 1:0. Opäť pokračoval svižný futbal a ozvali sa aj hostia, keď strelami preverili domáceho gólmana Tomáša Digaňu. Tesne pred koncom prvého polčasu vyslali domáci nádhernú prihrávku pred bránu hostí a hosťujúcemu brankárovi nedal šancu Tomáš Kuzma 2:0.

Začiatok druhého polčasu patril nátlakovej hre hráčov z Banskej Bystrice, všetko však vyriešil brankár Digaňa. Zrerenci domáceho trénera Petra Jakuša sa pokúšali o rýchle protiútoky. V 55. minúte Dubničania nečakane udreli gólom Maroša Čuríka a bolo 3:0. Svižný futbal pokračoval aj ďalej. Postupne sa dostala nervozita na trávnik, ale aj do hľadiska, kedy sa dostali hosťujúci fanúšikovia do stretu s bezpečnostnou službou. Dubnica ešte pridala štvrtý gól po chybe v hosťujúcej obrane, v 84. min strelil gól Martin Janco 4:0. Za hostí v nadstavenom čase skóre korigoval z priameho kopu hosťujúci Jozef Dolný 4:1.

Nadšených 2050 divákov tlieskalo domácim za kvalitný futbal a FK Dubnica nad Váhom tak vyhrala II. ligu a postupuje do baráže, kde sa stretne s posledným mužstvom I. ligy a pokúsi sa postúpiť a súťaž vyššie. Do cesty sa im postaví v utorok a piatok mužstvo z Nitry.

FK DUBNICA NAD VÁHOM: Digaňa – Janček (83. Levai), Štefánek, Švec, Václav – Pleva (62. Bilovský) – Čurik, Jakúbek, Vaculík, Dávidík (78. Janco) – Kuzma

MFK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA: Nôta – Kupčík (46. Vujoševič), Nosko, Prikryl, Savič (46. Vajda) – Migaľa, Tóth (61. Vaščák), Wilwéber – Starší, Lsksik (61. Dolný), Polievka

TOP články za 7 dní

Podobné články

Úspešne vykonali prekládku mostnej konštrukcie v Ilave

ILAVA. Počas piatkových ranných hodín premiestnil žeriav základy nového...

V Trenčianskej Teplej sa konalo dôležité stretnutie ohľadom riešenia križovatky v centre obce

TRENČIANSKA TEPLÁ. Včera sa na pôde Obecného úradu v...

Oslobodenie Trenčianskej Teplej si pripomenuli aj po sedemdesiatich deviatich rokoch

TRENČIANSKA TEPLÁ. Obecný úrad Trenčianska Teplá a Regionálna organizácia...