V súboji dvoch Dukiel vyšiel víťazne tím z východu republiky

Dátum pridania:

TRENČÍN. Dukle Trenčín sa v posledných zápasoch mimoriadne darí aj so silnými súpermi. Podarilo sa im zvíťaziť v šiestich zápasoch v rade, z toho vo dvoch v predĺžení. Takúto formu v posledných šiestich zápasoch nemá žiadny klub v Tipsport Extralige. Tentokrát ich čakal súper, u ktorého naposledy ťahali za kratší koniec.

Káder domácich sa neustále obmieňa aj pod vplyvom zranení. Čerstvou posilou Trenčanov je kanadský útočník Aaron Berisha, ktorý pôsobil v drese českého Znojma. Dnešný zápas bol špeciálny pre obrancu Vojtecha Zeleňáka, ktorý ešte nedávno pôsobil v Michalovciach, dnes už háji farby trenčianskej Dukly. Michalovce v v minulom kole neuspeli na domácom ľade proti Detve, keď prehrali 3:4.

V prvej tretine sa začalo doslova z ostra. Obojstranne rýchly hokej do tela musel zaujať oko diváka. Napriek dvom presilovkám Michaloviec a jednému samostatnému nájazdu Trenčína v oslabení gól v prvej časti nepadol. Prvý gól predsa len padol v početnej prevahe, ale až v druhej tretine. V 25 min. sa presadil Michalovčan Šoltés. V ďalšej michalovskej presilovke zvonila žrďka bránky Trenčína. Húževnatí Michalovčania hrýzli aj naďalej. Pred koncom tretiny mohol Trenčín v oslabení vyrovnať, z dorážok však puk do siete nezapadol. Paukovček so Sádeckým napriek snahe gól do šatne nezaznamenali. Po 15 sekundách to padlo aj Dukle Trenčín, v samostatnom nájazde sa presadil Rehuš. Trenčania sa však dlho netešili, 43. min Lalancette 1:2. Snaha sa domácim uprieť nedala, strelci sa však dnes nepresadili a Michalovce porazili Trenčín aj na jeho pôde. Víťazná séria sa skončila.

HK DUKLA TRENČÍN – HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE 1:2 ( 0:0, 0:1, 1:1 )

41′  Rehuš – 25′  Šoltés (Hickmott), 43′  Lalancette

DUKLA TRENČÍN: Valent, LaCouvee – Lemcke, Ackered, Bokroš, Zeleňák, Rajnoha, E. Švec, Ilenčík – Alderson, Kettunen, Okuliar – Sádecký, Paukovček, Hecl – Valach, Rehuš, Bezúch – Kukuča, J. Švec, Ferényi

HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE: Škorvánek, Tomek – McCormack, Southorn, Ventelä, Mihálik, Louis, Zekucia, Ťavoda, Ragan – Hickmott, Lalancette, Erkinjuntti – Regenda, Suja, Šoltés – Bartánus, Mlynarovič, Takáč – Torok, Češík, Chalupa

ROZHODCOVIA: J. Tvrdoň, Výleta – Synek, Frimmel

TOP články za 7 dní

Podobné články

Oslavy 1. mája a 20. výročia vstupu Slovenskej republiky do EÚ v Dubnici nad Váhom

DUBNICA NAD VÁHOM. Radnica pozývala na tento deň všetkých,...

Dnes opäť štartuje letnú sezónu Trenčianska elektrická železnica, električku na prvú jazdu vypravil domáci starosta

TRENČIANSKA TEPLÁ – TRENČIANSKE TEPLICE. Pravidelná letná prevádzka Trenčianskej...