Dukla Trenčín na víťaznej vlne, prebúdzajú sa strelci

Dátum pridania:

TRENČÍN. Trenčianski hokejisti sa zrejme aj po posilách dostali z krízy a naladili sa aj víťazne. Z posledných štyroch zápasov, tri skončili pre Duklu víťazne. Dnešného súpera práve pred týždňom zdolali na domácom ľade 5:1 a dnes v dohrávke 5. kola ho hostili opäť.

Prvá tretina sa niesla v útočnom duchu a hneď v prvej minúte Dukla viedla, gól strelil Ackered. Potom sa do streleckej listiny zapísali aj hráči L. Mikuláša a obratom viedli oni, 1:2. Dukla napriek veľkej snahe ďalší gól nepridala. Druhá tretina bola pomerne vyrovnaná s viacerými šancami na oboch stranách. Presadila sa však iba Dukla a osamotený pred brankárom skóroval Kettunen, 2:2. V poslednej časti hry pribudli vylúčenia a prevahu 4:3 využil Trenčín na strelenie vedúceho gólu, strelec Shore N. Druhý obrat v zápase bol na svete, 3:2. Počas nasledujúcej presilovky L. Mikuláša sa predviedol viacerými skvelými zákrokmi domáci brankár Valent, zvonila aj žrďka. V 14 min. ďalšiu presilovku využil Alderson, 4:2. V poslednej minúte výsledok prikrášlil Okuliar na 5:2 a Trenčania mali šance aj na šiesty gól, ktorý už nepadol.

DUKLA TRENČÍN: Valent – Ackered, Lemcke, E. Švec, Bokroš, Chatrnúch, Rajnoha, Ferenyi, Ilenčík – Okuliar, N. Shore, A. Shore – Hecl, Rehuš, Sádecký – Valach, Kettunen, Alderson – J. Švec Paukovček, Kukuča

HK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Krasanovský – Nemec, Kurali, Valtola, Petran, Mezovský, Pavúk, Parobek, Rusina – Štrauch, Oško, Huna – Hamráček, Lištiak, Surový – Duran, Uhrík, Králik – Haluška, Matoušek, Kalousek

ROZHODCOVIA: Žák, Müllner – Hercog, Šefčík.

DUKLA TRENČÍN – HK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Góly: 1´ Ackered (N. Shore / Okuliar), 33´ Kettunen (Lemcke / Valach), 45´ N. Shore (A. Shore), 54´ Alderson (Ackered / Shore), 60´ Okuliar (Alderson / Ackered) – 6´ Huna (Nemec / Štrauch), 18´ Surový (Hamráček / Valtola)

TOP články za 7 dní

Podobné články

Oslavy 1. mája a 20. výročia vstupu Slovenskej republiky do EÚ v Dubnici nad Váhom

DUBNICA NAD VÁHOM. Radnica pozývala na tento deň všetkých,...

Dnes opäť štartuje letnú sezónu Trenčianska elektrická železnica, električku na prvú jazdu vypravil domáci starosta

TRENČIANSKA TEPLÁ – TRENČIANSKE TEPLICE. Pravidelná letná prevádzka Trenčianskej...