V priebehu troch dní odohrali tri zápasy, boj o miestenku v play-off pokračuje. Vysokoškolský tím Gladiators Trenčín absolvoval trip do Česka, kde si zmeral sily s dvomi mužstvami z Prahy a tiež s Akademikmi Plzeň. Práve na posledného spomínaného súpera sa mu podarilo nájsť recept a to dokonca po prvý raz počas pôsobenia v EUHL. Značnou mierou k výhre prispel Adam Haščič, ktorý prekonal domáceho brankára trikrát a bol aj pri ďalších góloch.

UK Praha – Gladiators Trenčín 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly a asistencie: 50. Walter (Herr), 51. Svoboda (Veselý, Baláž) – 40. Haščič

Prvé stretnutie v rámci tripu odohrali Gladiátori proti trojnásobnému majstrovi UK Praha. Úvod zápasu patril síce Pražanom, ale na Gašparoviča v bránke nevedeli nájsť recept. Gólové skóre otvoril až Haščič a to 52 sekúnd pred koncom druhej tretiny. Vylúčenie Dávida Jankových postavilo domácich na nohy a počas presilovej hry v 50. minúte vyrovnali. Netrvalo dlho a tešili sa znovu – ani nie o minútu poslal svoj tím do vedenia Svoboda. Jediný víťaz Sekeráš Trophy v EUHL obhájil rolu favorita a vďaka trojbodovému víťazstvu sa predral na prvé miesto v priebežnej tabuľke.

Technika Praha – Gladiators Trenčín 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Góly a asistencie: 24. Dulovec (Pala, Pelc), 27. Tobola (Zilcher, Pelc), 32. Kratochvíl (Heža), 50. Popek, 58. Heža (Tobola, Zilcher) – 19. Vaněk (Jánoš), 26. Haščič (Zvara, Matejka), 57. Haščič (Okuliar)

Zápas proti Technika Praha priniesol už viac gólov ako ten predošlý. Aj tentoraz sa o úvodný gól postarali Gladiátori, konkrétne Vaněk, a hoci Technika na začiatku strednej časti vyrovnala, Haščič znova naklonil skóre na stranu hostí. Nasledovala ale väčšia strelecká úspešnosť domáceho tímu, ktorý trikrát prekonal Crkoňa v bránke. Ani stav 4:2 v 50. minúte Trenčanov neodradil, ba práve naopak. Haščič dokázal upraviť na rozdiel jedného gólu a hoci sa už-už zdalo, že sa hosťom podarí i vyrovnať, opak sa stal skutočnosťou. Dve minúty pred koncom Crkoň inksoval, čo znamenalo výhru Techniky, ktorá si tak zabezpečila miesto v play-off.
Akademici Plzeň – Gladiators Trenčín 4:5 (1:3, 2:1, 1:1)

Góly a asistencie: 3. Baxa (Linhart), 35. Sequens (Červenka, Kala), 37. Faschingbauer (Setíkovský, Polívka), 51. Baxa (Blumentrit) – 9. Haščič, 9. Haščič (Zvara, Okuliar), 11. Zvara (Haščič, Luhový), 32. Haščič (Zvara, Okuliar), 59. Panáček (Haščič)

Do záverečného zápasu v rámci tripu vstúpili lepšie domáci, ktorí už v 3. minúte prekonali Gašparoviča. Predpoklad, že súboj proti Trenčínu, ktorý sa nachádza v tabuľke o 5 miest nižšie ako Plzeň, bude prechádzkou ružovou záhradou, sa vzápätí rozplynul. V prospech Gladiátorov bolo v 9. minúte nariadené trestné strieľanie a Haščič sa v ňom nemýlil. Len o pár sekúnd udrel spomínaný Trenčan druhý raz a po strele Zvaru viedli hostia už 3:1. Plzeň si zahrala v početnej výhode o dvoch hráčov a to hneď dvakrát, no Gašparovič odolával. Haščič bol zjavne pri streleckej chuti a uprostred zápasu uzatvoril hetrik, ktorý znamenal už vedenie 4:1. Hráči Plzne ale zbrane nezložili a bleskovo udreli, v 50. minúte dokonca vyrovnali. Ďalšie presilové hry však využiť nedokázali, ba práve naopak – 76 sekúnd pred koncom udrel Panáček. Po zápase, v ktorom rozhodca rozdal na domácej strane 10 dvojminútových a na strane Gladiátorov 15 dvojminútových trestov, sa tak napokon tešili hráči spod hradu Matúša Čáka.

autor: Janka Danková