4. ročník EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) neodštartovali trenčianski Gladiátori podľa predstáv. Početná prevaha bystrických hráčov na ľade sa prejavila i na výsledku, tri body tak zostávajú na domácej pôde UMB.

1. kolo EUHL 17.10.2016

UMB Banská Bystrica – Gladiators Trenčín 9:5 (3:3, 3:0, 3:2)

Góly a asistencie: 7. Kamzík (Koch, Drmaj), 8. Kandra (Ferletjak), 16. Akantis (Šeliga), 35. Mendel, 37. Kandra (Indrych, Ferletjak), 39. Šeliga (Tenkel), 41. Žáčik (Indrych, Kandra), 46. Mendel (Drmaj, Kasanický), 47. Ferletjak (Kandra, Indrych) – 11. Zvara (Vystavil), 12. Varga (Longauer, Trudman), 16. Zemko (Longauer, Varga), 44. Matejka (Zvara), 45. Vystavil (Smolka)

Vylúčení: 5:5 na dve minúty, presilové hry: 0:0, oslabenia: 1:1, počet striel: 51:32

Rozhodovali: Ľ. Jakubec – A. Jakubec, R. Šoška

UMB Banská Bystrica: Korytár – Janečko, Michalčík, Ferletjak, Šeliga, Málus, Kamzík, Brnčal, Kandra, Akantis, Janák, Drmaj, Žáčik, Tenkel, Indrych, Nociar, Studený, Bednarčík, Kasanický, Mendel, Koch

Gladiators Trenčín: McHenry (41. Stuhl) – Smolka, Zemko, Varga, Matejka, Sanna, Haščič, D. Zvara, Aslamkhanov, Vystavil, D. Porubský, Biras, Longauer, Trudman

Do prvého stretnutia trenčianskych Gladiátorov v aktuálnom ročníku EUHL sa podarilo lepšie vstúpiť jeho súperovi, ktorý už v 9. minúte viedol zásluhou Kamzíka a Kandru 2:0. Bystrickú radosť ale pomerne rýchlo skrotil Dávid Zvara, keď zodvihnutý puk poslal do Korytárovej siete, a len krátko na to pridal presný zásah i Varga. Rýchly a oku lahodiaci hokej zo strany na stranu priniesol v 16. minúte ďalší gól, keď Akantis využil McHenryho nepozornosť a skackavý puk poslal do bránky. Len neuveriteľných 18 sekúnd sa Bystričania tešili z vedenia, o okamžitú odpoveď sa postaral trenčiansky kapitán Zemko. Už-už sa zdalo, že skóre sa bude opäť meniť, no pre zásah vysokou hokejkou nemohol byť domácemu celku gól uznaný.

Stredná časť patrila bystrickému tímu, ktorý sa už od prvých sekúnd zahryzol do svojho súpera. McHenryho pozornosť preveril Kandra, ktorý sa dostal do brejku, následne pridal dve nebezpečné strely Málus. Dvojica Akantis – Tenkel predviedla taktiež kúsok hokejového umenia, no skóre sa stále nemenilo. Prvý raz v zápas sa mohli dostať do vedenia Trenčania, keď Vystavil využil chybnú bystrickú rozohrávku, prešiel do brejku, no pri zakončení mu chýbalo aj kúsok šťastia. Napriek tomu, že v 35. minúte si Gladiátori zahrali v početnej výhode, boli to práve oni, ktorí inkasovali. Netrvalo dlho a McHenry musel opäť vyťahovať puk zo svojej siete – tentokrát sa presadil Kandra a Šeliga.

Tak šikovne ako študenti z bystrického tímu ukončili stredné dejstvo, tak to záverečné i odštartovali. Už po 54 sekundách hry zvýšil na 7:3 Žáčik a to už amerického brankára v trenčianskom drese vyštvalo z bránky, v ktorej ho nahradil Stuhl. Nasledovala presilová hra pre domácich vysokoškolákov, no paradoxne sa tešilo druhé mužstvo – prihrávka spoza bránky si našla Matejkovu hokejku a ten presnou strelou skorigoval stav. Krátko na to sa presadil i Vystavil, a hoci sa zdalo, že opäť začne tuhý boj a cenné body, Bystričania si tento raz už svoje vedenie poriadne postrážili. Ba čo viac – vďaka ďalším dvom presným zásahom si víťazstvo ešte väčšmi poistili.

Autor a foto: Janka Danková