DUBNICA NAD VÁHOM. Po minulotýždňovej prehre na pôde Popradu 1:2 sa futbalisti FK Dubnica nad Váhom predstavili aj na domácej pôde v druhej najvyššej slovenskej súťaži. Na domácom trávniku už naplno bodovali.

FK Dubnica nad Váhom – FC Lokomotíva Košice 2:1 (2:0)

Zostava FK Dubnica nad Váhom:

Digaňa – Beňo, Švec, Častulín, Štefánek – Zahranychnyy, Čurik, Jakúbek (C) – Mikuš, Vujošević, Nečas

Striedali: Suchý, Buček, Janco

Na lavičke: Zaťko, Václav, Horecký, Knižka.

Zápas sledovalo 750 divákov.

Kompletné zostavy: TU

Začiatok zápasu sa niesol v podaní Lokomotívy Košice, kedy tlak hostí priniesol nastrelenie brvna domácej bránky. Po hrubej chybe obrany Lokomotívy Košice v 17. min sa sám pred brankárom nemýlil Martin Nečas, odchovanec zlínskeho futbalu a stanovil stav zápasu 1:0. V 23. min po chybe v rozohrávke Lokomotívy peknou kombináciou Dubničanov 2:0, opäť skóroval Martin Nečas. V 34. min po rohu Rajmunda Mikuša musel zasahovať brankár hostí Matej Fabini. Následne z protiútoku zabránila obrana domácich priamo ohroziť domácu bránku, v šestnástke zblokovali strelu na roh. 42. min priniesla prečíslenie futbalistov FK na hosťujúcu bránku, v poslednej chvíľi však zasiahla hosťujúca obrana. Polčas sa skončil pre domácich potešujúco 2:0.

Prvé minúty druhého polčasu sa hra prenášala zo strany na stranu. V 52. min musel zasahovať domáci brankár Digaňa a bravúrou z pod brvna zabránil gólu hostí. V 53. min po dvoch rohoch súpera vyrazili domáci do protiútoku traja na dvoch cez takmer celé ihrisko, zakončenie však šlo vedľa pravej žrde brankára Fabiniho. Následne sa šance striedali na oboch stranách. Na konci 63. min sa uvoľnil v šestnástke Tomáš Ilinjo a znížil stav zápasu na 2:1. Gól hostí povzbudil a domácich pritlačili, rezultovali z toho aj šance, ale bez gólového efektu.

Vo svižnom tempe futbalisti FK Dubnica nad Váhom napokon zvíťazili nad FC Lokomotíva Košice 2:1.