DUBNICA NAD VÁHOM. Organizátori v poradí 62. ročníka medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska rozhodli, že až dve zo štyroch etáp tohtoročného závodu povedú naprieč Trenčianskym samosprávnym krajom. V rozmedzí dvoch dní sa tak na cestách predstaví viac ako 140 profesionálnych cyklistických jazdcov reprezentujúcich 21 elitných tímov. Prvá z dvoch spomínaných etáp z Ružomberka včera dorazila do Dubnice nad Váhom a okolia.

Trasa merala 191,7 km a bola najdlhšia zo všetkých tohtoročných. Po dvoch prejazdoch mestom cez Novú Dubnicu pretekári zamierili do tartanového cieľa, ktorý bol na dubnickom futbalovom štadióne. Tu sa odohralo aj slávnostné dekorovanie víťazov. Trať tvorilo 7 vrchárskych prémií (Donovaly, Šturec, Čremošné, Vyšehradné, Fačkovské sedlo, Čičmany, Homôlka) a 3 rýchlostné prémie (Čičmany, Nová Dubnica, Dubnica nad Váhom).

Najrýchlejší vo včerajšej etape bol Rüdiger Selig z tímu Bora – Hansgrohe. Druhý skončil v záverečnom šprinte Belgičan Yves Lampaert (Quick-Step Floors) a tretí finišoval jeho tímový kolega Čech Zdeněk Štybar. Líder pretekov Francúz Julian Alaphilippe skončil s odstupom 1 sekundy piaty. Bodovaciu súťaž teda vedie Julian ALAPHILIPPE z tímu Quick – Step Floors. Najrýchlejším Slovákom bol Matúš Štoček z reprezentačného tímu SR na 53. mieste. Za najbojovnejšieho jazdca etapy vyhlásili Taliana Umberta Orsiniho (Bardiani CSF). Vo vrchárskej súťaži jasne zvíťazil jeho krajan a tímový kolega Giulio Ciccone.

Sprievodný program tvorili súťaže dubnických škôl v cyklistike a odrážadlách, cyklistická exhibícia, či koncert Hudby z Marsu.