HORNÉ SRNIE. V sobotu sa uskutočnil už druhý ročník cyklo – maratónu, ktorý je zaradený do Považsko – Strážovského pohára. Organizátori boli s priebehom pretekov spokojní a plánujú pokračovať v organizácii aj naďalej.

Zdenko Papiernik – predseda OZ Žabka Bike Team Horné Srnie

Považsko – Strážovský pohár je amatérska súťaž v horskej cyklistike združujúca preteky najmä z oblasti stredného Považia. Organizátorom jeho časti v Hornom Srní bolo Občianske združenie Žabka Bike Team Horné Srnie (OZ). Pretek pozostával z dvoch krátkych tratí 25 a 45 km. V 25 km bolo prevýšenie cca 800 m a pri 45 km cca 1500 m. Trať bola pomerne rýchla a nie sú tam náročné úseky. Ako uviedol predseda OZ Zdenko Papiernik, zaznamenali nárast počtu prihlásených pretekárov v porovnaní s minulým rokom o 58 športovcov, čiže spolu 168 – 18 žien a 150 mužov.

V sprievodnom programe boli pripravené detské preteky od najmenších, po staršie deti. V Detskej Považskej Cyklolige sa zúčastnilo až 115 detí. Na záver nechýbala tombola.