V súboji dvoch Dukiel opäť víťazne Michalovce

Dátum pridania:

TRENČÍN. Domácim Trenčanom išlo stále o šiestu priečku v tabuľke zabezpečujúcu priamy vstup do štvrťfinále play-off Tipos Extraligy. Zverenci trénera Jána Pardavého to však už nemali iba vo svojich rukách a spoliehali sa na pomoc iných mužstiev. Michalovčanom ešte stále išlo o prvé miesto po základnej časti. Predošlé tri vzájomné zápasy boli vyrovnané, vždy však vyhralo mužstvo z východu republiky, aj keď naposledy v Michalovciach až v nájazdoch.

V prvej tretine dnešného duelu si obe mužstvá uvedomovali jeho dôležitosť, nasadeniu to však neubralo. Vyložených šancí nebolo veľa, preto v prvej časti hry ani gól nepadol. Druhá tretina začala z ostra viacerými šancami na oboch stranách. Okuliar nepremenil samostatný nájazd od modrej čiary a na opačnej strane sa predviedol viacerými skvelými zákrokmi brankár Valent. Zvonila aj žrďka brankára Tomeka, ktorý aj neskôr predviedol svoje umenie. Skóre otvorili hostia v tretej tretine, keď sa v 43. min presadil Lehtonen, 0:1. Prešli tri minúty a v presilovke padol druhý gól hostí, 46. min Regenda 0:2. Ďalší zásah už nepadol a po víťazstve Detvy v Košiciach tak priamo postupuje práve Detva.

DUKLA TRENČÍN – DUKLA INGEMA MICHALOVCE 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

GÓLY: 43. min Lehtonen (Louis, Southorn), 46. min Regenda (McCormack, Lalancette)

ÚVODNÉ ZOSTAVY:

DUKLA TRENČÍN: Karjalainen, Valent – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Berisha, Reddick, Kettunen – Sádecký, Švec, Chromiak – Honzek

HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE: Tomek, Hrubovský – Mudrák, Mihálik, McCormack, Šedivý, Louis, Southorn, Chalupa, Ťavoda – Korhonen, Lalancette, Hickmott – Takáč, Suja, Šoltés – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Lehtonen, Mašlonka

ROZHODCOVIA: Snášel, Stano – Stanzel, J. Konc ml.