Dukla Trenčín nevyzrela na Poprad a podľahla doma 1:3

Dátum pridania:

TRENČÍN. Máme za sebou prestávku v extraligovom tempe a zdá sa, že domácej Dukle by mala pomôcť víťazne sa naladiť. Trenčanom sa darilo víťaziť, potom však pred prestávkou prišli tri prehry v rade. Zverenci trénera Jána Pardavého sa snažia o šiestu priečku v tabuľke, Popradčania však o celkové líderstvo.

Dnešní súperi sa stretli v tejto sezóne dvakrát. Najskôr boli úspešní Popradčania na ľade súpera v pomere 6:3 a potom zasa Trenčania zvíťazili v Poprade v predĺžení 3:2.

Zápas sa pre domácich vôbec nezačal podľa predstáv. Už v tretej minúte z tesnej blízkosti otvoril skóre hosťujúci Zagrapan, 0:1. Gól však musel potvrdiť až videozáznam. Prevaha a efektivita Kamzíkov sa prejavila aj v následných minútach, ktoré korunoval gólom v 10. min Bjalončík, 0:2. Dukla sa dostala k slovu až v polovici zápasu vďaka dvom presilovkám, šance však nepremenila. Trenčania však predsa udreli. V 14. min zo schrumáže vsietil kontaktný gól Hecl. O pár sekúnd mohlo byť vyrovnané, gól však rozhodca neuznal. Od týchto chvíľ na ľade bola iná Dukla, vyložené šance pribúdali. Trenčania nevyužili ani tlak v poslednej tretine a pred koncom zápasu odvolali brankára. Do prázdnej brány skóroval v 59. min Haščák, 1:3.

DUKLA TRENČÍN – HK POPRAD 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

GÓLY: 14. min Hecl (Okuliar, Ackered) – 3. min Zagrapan (Tavi, Handlovský), 10. min. Bjalončík (Vandas, Livingston), 59. min Haščák (Svitana, Skokan)

ÚVODNÉ ZOSTAVY:
DUKLA TRENČÍN: Karjalainen, Gabriš – Lemcke, Ackered, E. Švec, Starosta, Bokroš, Jalasvaara, Rajnoha – Okuliar, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Berisha – Chromiak, Reddick, Valach – Sádecký, J. Švec, Sojčík – Kukuča
HK POPRAD: Hamerlík, Vošvrda – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Seigo, Hudec, Brejčák, Kramár, Hajnik – Marcel Haščák, Skokan, Svitana – Livingston, Bjalončík, Vandas – Tavi, Zagrapan, Handlovský – Paločko, Preisinger, Mešár

ROZHODCOVIA: Baluška, Štefík – J. Konc ml., D. Konc ml.