Dukla doma podľahla Novým Zámkom v predĺžení

Dátum pridania:

TRENČÍN. Po dvoch domácich prehrách prišlo v minulom kole k veľkému obratu v zápase s Nitrou. Trenčania prehrávali už 1:4, keď mužstvo zodvihlo hlavy a strelci sa výrazne strelecky chytili. Dukla získala potrebné tri body a postupne sa dostáva do vyšších poschodí tabuľky. Trenčania prvý vzájomný zápas na pôde súpera prehrali 5:1, doma si s Novými Zámkami poradili v predĺžení 5:4. Na rade tak bolo tretie meranie síl. Novozámčania prehrali posledných päť zápasov, aj keď väčšinu iba o gól.

Začiatok prvej časti hry bol v znamení vzájomného oťukávania sa. V 6. min sa dostal pred bránku hostí Ferényi a otvoril skóre zápasu, 1:0. Štyri minúty pred koncom tretiny sa k väčšiemu náporu odhodlali aj hostia, vyznamenal sa brankár LaCouvee. Druhá tretina sa začala podobne ako prvá, mužstvá si dávali pozor na chybu. Viac z hry mala Dukla. V 24. min však ušiel do samostatného nájazdu Rogoň a bolo vyrovnané 1:1. V tejto tretine asi najviac zaujali vyložené šance hostí v početných presilovkách. Zvonili aj žrďky, gól však nepadol. Tretia tretina sa sa začala tiež presilovkou, tentokrát Dukly Trenčín a dokonca o dvoch hráčov. Trenčania sa presadili, Ackered 2:1. V tretej časti hry sa hral hokej so zvýšeným nasadením. Dukla svoje šance nepremenila a v 56. min prišiel trest, Hain 2:2. Takýmto výsledkom sa skončila aj riadna hracia doba a nasledovalo predĺženie. V ňom boli úspešnejší hostia a získali dva potrebné body.

HK DUKLA TRENČÍN – HC NOVÉ ZÁMKY 2:3pp (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

6. min Ferényi (Sádecký, Zeleňák), 42. min Ackered (Berisha,Valach), – 24. min Rogoň, 56. min Hain (Števuliak), 3 min Števuliak (Bajtek, Västilä)

DUKLA TRENČÍN: LaCouvee, Valent – Ilenčík, Ackered, T.Bokroš, J. Urban, Rajnoha, Zeleňák, M. Chatrnúch – Berisha, Kettunen, Okuliar – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kukuča, Rehuš, Valach – Sádecký, J. Švec, Ferényi – J. Haščák

HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY: Kiviaho, Lackovič – Holenda, Hain, Ordzovenský, M. Drtina, Västilä, Šeliga, P. Mikuš, Tóth – Ondrušek, Seppänen, Bajtek – Okoličány, Holovič, Števuliak – M. Roman, Doggett, Majdan- Fereta, Embrich, Rogoň

ROZHODCOVIA: Valach, Baluška – Synek, Valo